6 klíčových technologických řešení, která každá agentura potřebuje

Tento příspěvek je součástí série sponzorované společností Zywave.

Za poslední rok prošel celý svět rychlými změnami, na rozdíl od všeho, co jsme kdy viděli, což způsobilo, že jsme všichni přehodnotili způsob, jakým žijeme, pracujeme, komunikujeme a sloužíme ostatním.

Všechny tyto změny vedly k tomu, že se na pojišťovací agenty a makléře kladou stále více nových očekávání. Pandemie vytvořila rostoucí pocit naléhavosti efektivnějších a efektivnějších digitálních nástrojů, které pomáhají zvyšovat produktivitu, zlepšovat komunikaci a lépe sloužit vašim klientům – bez ohledu na to, kde jste.

Prohlížení vaší technické sady

Udělejte si chvilku a zvažte, jak dobře dnes fungují vaše různá obchodní řešení. Existuje nějaké překrývání mezi různými řešeními? Stále používáte určité programy nebo pracovní postupy, které již nedávají smysl? Existují ve vašem technologickém zásobníku mezery, které jste ještě neřešili?

Během své profesionální kariéry jsem měl příležitost spolupracovat se stovkami agentur. A prostřednictvím této konverzace jsem identifikoval šest hlavních obchodních řešení, která využívají nejúspěšnější pojišťovací organizace na dnešním trhu.

Tyto oblasti jsou rozhodující pro formování strategie vaší společnosti a dlouhodobého úspěchu – a je důležité, aby všichni spolupracovali na podpoře vašeho týmu.

1. Systém správy účtu
Každá společnost má pro své klienty nějaký systém protokolování ke sledování jejich aktivit, faktur, fakturace, produktů, které registrují, a jakékoli podpory, kterou pro ně vaši zaměstnanci dělají. Kompilace všech těchto dat do centralizovaného systému správy účtů (AMS) umožňuje lepší organizační a provozní efektivitu a uvolňuje čas vašim zaměstnancům soustředit se na strategičtější činnosti nebo aktivity generující příjmy.

2. Systém řízení vztahů se zákazníky
AMS je obvykle místo, kde žije váš správce účtu a zaměstnanci kanceláře a tráví veškerý svůj čas. Na druhou stranu, vaši prodejci a výrobci žijí v systému pro řízení vztahů se zákazníky (CRM), který je zaměřen na špičkovou aktivitu a účty, které se snažíte získat. CRM je zásadní pro úspěch vašeho podnikání, protože se jedná o centralizované umístění, které hostí zásadní prodejní aktivity. Některé z velkých jmen v tomto poli jsou Salesforce a Microsoft Dynamics.

3. Systém automatizace marketingu
Další na seznamu základních obchodních řešení je automatizovaný marketingový systém. Dny posílání jednorázových e-mailů klientům a zákazníkům jsou pryč; je zde příliš mnoho chyb a času stráveného úpravami. Systém automatizace e-mailového marketingu vám pomůže rychle řídit komunikaci s potenciálními klienty a klienty a také vám pomůže sledovat výsledky. Pro makléře je dnes k dispozici mnoho skvělých systémů e-mailového marketingu, které vám mohou pomoci přizpůsobit vaši zprávu a dostat ji správnému publiku ve správný čas.

4. Konfigurace, cena, nabídka (CPQ)
Další věc, na kterou musí každý pojišťovací agent myslet, je to, co nazýváme konceptem Konfigurace, cena, nabídka (CPQ). Poskytovatelé softwaru a technologií již dlouho přijali myšlenku end-to-end automatizovaného procesu CPQ, ale tato zkratka je ve většině oblastí pojištění nová. Všechny agentury mají potřebu připravovat návrhy pro klienty včas, což zahrnuje přesné ceny, informace o produktech atd. Nejúspěšnější agentury mají automatizované procesy specifické pro jejich pracovní toky CPQ, aby byly procesy prodeje a aktualizace bezproblémové. Zvažte svůj proces přípravy návrhu ještě dnes. Jaké neúčinnosti existují a co by to mohlo usnadnit?

5. Klientský software
A konečně je to klientský software, který může obsahovat mnoho různých nabídek. Mnoho společností má software, který poskytuje svým zákazníkům. Může to být jakýkoli nástroj nebo software, který vaši klienti používají, s vlastním uživatelským jménem a heslem, ke kterému se přihlásí, aby jim pomohli dokončit úkol. Příkladem jsou online registrační systémy, portály zdrojů nebo online školení. Obvykle je to softwarové řešení, které poskytnete, které usnadní život vašim klientům a splní možnost samoobsluhy, kterou hledají.

6. Systém pro správu obsahu (CMS)
Další věc, na kterou musí všechny organizace myslet, je obsah. Obsah je páteří každého podnikání – představuje vaši značku a dává vám hlas. Od vašeho týmu zákaznických služeb a způsobu, jakým spravují své obchodní knihy, vyhledávání nových výnosů, vašeho webu a sociálních médií, potřebují všechna tato média vysoce kvalitní obsah, který představuje vaši agenturu, značku, servis a profesionalitu. Kromě obsahu existuje myšlenka správy obsahu. Stejně důležité jako samotný obsah je i to, jak organizujete, přistupujete a udržujete veškerý obsah, který vytváříte, nakupujete a distribuujete.

Začněte v malém, ale začněte někde

Když přemýšlíte o těchto šesti hlavních podnikových řešeních, aby byla co nejefektivnější a nejefektivnější, musí být integrována – to znamená, že si musí navzájem povídat. Například v ideálním světě by se vaše automatizované marketingové řešení připojilo přímo k vašemu CMS, který by se pak připojil k vašemu AMS. To znamená, že můžete snadno najít relevantní obsah a efektivně jej odeslat konkrétním kontaktům nebo skupinám kontaktů, a to vše v jednom bezproblémovém pracovním postupu.

Ne každá agentura musí implementovat všechna tato řešení dnes nebo najednou, ale nejdůležitější je vědět, jaká klíčová řešení a technologie jsou potřebné pro provozování konkurenceschopného podnikání na dnešním trhu a jaký úspěch můžete dosáhnout jako výsledek.

Témata
Pojišťovací technologie

Zájem pojištění?

Získejte automatické upozornění na toto téma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *