Allstate Identity Protection shledá v roce 2020 17 000% nárůst nezaměstnanosti

NORTHBROOK, Ill., 6. května 2021 – Pandemie COVID-19 donutila Američany bezprecedentní rychlostí online, čímž vystavila své identity a osobní údaje riziku. Kyberzločinci využili výhod. Podle údajů shromážděných Allstate Identity Protection (AIP) vzrostly podvody v nezaměstnanosti o více než 17 000 procent a daňové podvody meziročně vzrostly o 258%. Je pravděpodobné, že v roce 2021 bude i nadále růst, přičemž se v letošním roce očekává více než trojnásobek případů podvodů s nezaměstnaností.

Předpandemické podvody v nezaměstnanosti představovaly pouze část veškeré krádeže identity, včetně méně než 0,1% případů podvodu s AIP. V současné době to představuje přibližně 70% případů podvodů vyřešených AIP. Od začátku pandemie ministerstvo práce odhaduje, že podvodníci nashromáždili 36 miliard dolarů falešných žádostí o pojištění v nezaměstnanosti využíváním státem řízených platforem pojištění v nezaměstnanosti, které jsou zaplaveny škodami.

„Kyberzločinci stále hledají nové způsoby, jak využívat osobní údaje lidí k získání přístupu k penězům,“ řekl Lewis Bertolucci, viceprezident pro produkt Allstate Identity Protection. “Tyto nové taktiky, jako jsou podvody v nezaměstnanosti, se rychle objevují a jejich řešení je stále obtížnější.” Už nestačí spoléhat se na to, že vás vaše banka nebo bezplatné úvěrové služby ochrání před podvodem s identitou – k úplnému vyřešení tohoto problému to vyžaduje specializované odborné znalosti a pokrytí úhrad. “

Pokud jste obětí nezaměstnanosti nebo daňových podvodů, přijměte opatření k ochraně před dalším poškozením:

1. Informujte svého zaměstnavatele a státní úřad pro nezaměstnanost. To pomůže zabránit tomu, aby stát zpracovával další podvodné pohledávky.

2. Podejte stížnost na ministerstvo spravedlnosti a kancelář generálního inspektora na ministerstvu Manpower. Tímto způsobem upozorníte orgány činné v trestním řízení na krádež a pomůžete odhalit a předcházet podvodům v programu správy sociálního zabezpečení.

3. Pokud máte poskytovatele ochrany identity – například AIP – okamžitě mu to řekněte. Specialisté Allstate Identity Protection jdou navíc, aby pomohli zákazníkům zotavit se a zotavit se co nejrychleji.

Ať už jste zákazníkem nebo ne, Allstate Identity Protection se zavazuje poskytovat důležité informace, nástroje a zdroje, které vám pomohou chránit před podvody.

# # #

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *