Blog Triple-I | Dlouhodobé úvahy z kolapsu bytu

Pojistitel pro bytovou asociaci Champlain Towers South řekl provede zálohu na vypořádání škodní události týkající se 12podlažní nemovitosti na pláži v Miami na předměstí Surfside na Floridě, která se zhroutila 24. června 2021.

„Chtěli bychom vás informovat, že James River Insurance Company se rozhodla dobrovolně nabídnout celou škálu od přiložených zásad až po pokus o vypořádání všech škod v této věci,“ napsal právní zástupce pojišťovny soudci hromadné žaloby. Soud požaduje od sdružení náhradu škody ve výši milionů dolarů.

Od jeho kolapsu minulý týden podali proti tomuto sdružení žalobu čtyři obyvatelé nebo jejich rodiny. V nadcházejících měsících se očekává další soudní spory a soudní spory mohou trvat roky, než budou vyšetřovatelé určovat, co způsobilo kolaps. Že první pokus se konalo včera a soudce Miami-Dade Circuit uznal, že celkové pojistné krytí 48 milionů dolarů pravděpodobně nebude dostatečné.

Celkově soud vyslechl, že primární politikou sdružení kondominia bylo mít krytí majetku 30 milionů dolarů a krytí odpovědnosti 18 milionů dolarů. Sdružení bytů dohodli ponechat finanční rozhodování na „příjemci“ jmenovaném soudem.

Hledáme přeživší, jak se blíží bouře

Vyšetřovatelé stále pracují na nalezení a záchraně oběti a Hurikán Elsa – první sezóna hurikánů v Atlantiku 2021 a nejstarší zaznamenaná bouře s názvem „E“ – směrem na Floridu zůstává situace nestabilní. Tento týden jsou v bytovém komplexu na střední Floridě poblíž Disney World desítky jednotek považováno za nebezpečné poté, co inspekce zjistila, že cesta vedoucí k jednotce byla vystavena riziku kolapsu, uvedl mluvčí okresu Osceola. Obyvatelům se doporučuje, aby do budov obsahujících jednotky vstupovali na vlastní riziko, uvedl mluvčí a dodal, že zaměstnanci oblasti nabídli obyvatelům dočasnou pomoc s bydlením.

Zvýšená pozornost věnovaná stavu starších výškových budov na jižní Floridě a v USA po pádu věže Champlain Tower by mohla vést ke zvýšeným nárokům na pokrytí ztráty využití. Mnoho podniků obklopujících kolaps bylo navíc během záchranných operací znepřístupněno, což by mohlo vést k nárokům na přerušení podnikání.

Hlavní body stavebních předpisů

Tato událost by navíc mohla vést k národnímu přezkumu stavebních předpisů a inspekčních postupů. Stavební předpisy jižní Floridy patří k nejsilnějším v zemi – jsou navrženy tak, aby udržovaly obyvatele v bezpečí před hurikány. Stát implementoval povinný kód poté, co hurikán Andrew kategorie 5 vytrhl domy ze základů a v roce 1992 nechal v Homesteadu mrtvých 65 lidí a některé okresy – zejména na jižní Floridě – přidaly přísnější požadavky.

Po pádu z minulého týdne však hlavní inženýrka IBHS Anne Cope řekl„Jsou to okamžiky jako Katrina a Andrew, kde se něco naučíme a uděláme změnu.“

Mnoho budov v této oblasti – včetně jižní Champlain Tower – postaveno před rokem 1992 jako součást kondominiového boomu na jižní Floridě. Budovy podléhají předpisům, které byly zavedeny v době jejich výstavby, a vyžaduje se u nich pouze každých 40 let kontrola místní oblasti – například Recenze z roku 2018 z bytu Surfside, kde inženýr zvedl červenou vlajku, že budova je ve výstavbě, ale nevaroval před hrozící katastrofou.

Studie FEMA v loňském roce uvedla, že implementace moderních stavebních předpisů může ušetřit státní i místní miliardy dolarů.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *