Blog Triple-I | Hlavní body Joanna Wanga, spoluzakladatele a ředitele operací East Side Stories

Autor: Marielle Rodriguez, koordinátorka sociálních médií a značky, Triple-I

Na oslavu měsíce asijského amerického a tichomořského ostrovního dědictví (AAPI) jsme mluvili s Joann Wang, Spoluzakladatel a provozní ředitel East Side Story (ESS), nezisková organizace se sídlem v NYC, která se věnuje sdílení zkušeností s AAPI prostřednictvím filmu, médií a vzdělávání. ESS spojuje místní talenty, kreativy a filmaře AAPI, podniky vlastněné AAPI a další komunitní organizace a vytváří smysluplné příběhy a rozhovory o zkušenostech s AAPI.

Mluvili jsme s Wangem o tom, co ho inspirovalo k založení ESS, jak se jeho posádka připravovala na pandemické odpovědnosti při natáčení, a odolnost a solidaritu AAPI pro malé firmy a její podpůrné komunity.

Joann Wang

Promluvme si o vašem pozadí. Co vás inspirovalo k objevování East Side Stories (ESS)?

Jsem tchajwanský-mongolský a jsem školním poradcem na plný úvazek a odborným poradcem na částečný úvazek. Shane, náš nezávislý filmař, a já jsme založili ESS jako vášnivý projekt. Začali jsme pracovat na sérii „Příběhy ze srdce“ a rozhovorovali jsme s více než 50 asijskými Američany o lásce a o tom, co to pro ně znamená. Během tohoto projektu v únoru 2020 jsme se setkali s mnoha skvělými lidmi. Krátce nato bylo skutečně zapáleno mnoho zločinů z nenávisti vůči asijským Američanům. Vidíme tolik opravdu naštvaných lidí, kteří s tím chtějí něco udělat. Během této doby jsme kvůli COVIDU s ESS nic neudělali. Je to stále jen kanál YouTube.

Rozhodli jsme se, že z ESS uděláme neziskovou organizaci, protože jsme cítili, že by to byl skvělý způsob, jak by lidé mohli směrovat svou energii a to, co chtějí udělat, aby vyprávěli příběh o Asii, Americe a tichomořských ostrovech. Nemůžete se vždy sejít nebo protestovat, ale můžete své pocity směrovat do kreativních projektů a vytvořit něco smysluplnějšího. Myslíme si, že neziskové organizace budou pro lidi tím nejlepším způsobem.

Jaké je poslání East Side Stories? Co si přejete dosáhnout a inspirovat ostatní prostřednictvím práce vaší organizace?

Posláním ESS je sloužit našim kreativcům a sloužit naší komunitě prostřednictvím vzdělávání a vyprávění příběhů. Doufáme, že ESS nebude jen platformou, kde můžeme šířit vzdělání a informace o tom, že jsme asijsko-američtí a tichomořští obyvatelé, ale také může být místem setkání kreativců, aby se učili a sdíleli informace a zdroje a aby se spojili s komunitou. Mnoho firem, které jsme viděli, se nedokázalo uplatnit na trhu, takže právě tam by ESS ráda přišla – „Pomůžeme vám vytvořit zábavná videa pro marketing vašeho podnikání. Řekněte prosím svůj příběh, protože jste někdo, kdo dělá pro komunitu úžasnou práci. “

Na jaké povinnosti je třeba myslet při práci na filmových scénách a při mediální produkci? Jak se připravujete na tuto povinnost pro vaši posádku a vaši organizaci?

Musíme se ujistit, že naši členové posádky jsou v bezpečí, zejména kvůli povinnostem COVID, zdravotním povinnostem a všem druhům obchodních povinností. ESS v současné době funguje jako dobrovolnická organizace, takže jsme teď všichni docela nahí. K pokrytí ESS jsme použili mnoho výjimek z odpovědnosti, ale předpokládáme, že v budoucnu budeme mít podstatnější dokumenty o dodržování předpisů.

Naše referentka pro dodržování předpisů v oblasti zdraví a bezpečnosti, Tori Wong, je přední zdravotní sestra a je herečkou, která hodně pracuje v médiích a je referentkou compliance COVID pro další významnou skupinu. Spolupracujeme a vytváříme protokoly o bezpečnosti a ochraně zdraví, takže se řídíme mnoha standardními obchodními doporučeními. Při každém natáčení, které jsme provedli, musel člen posádky kontaktovat někoho, kdo vyhovoval COVID. Školení prochází pracovníky pro dodržování předpisů COVID. Každý musí nosit masku a podrobit se kontrole teploty. Existují určité zóny, které musí talent a posádka obsadit.

Vím, že neziskové pojištění a odpovědnost jsou velké, ale protože naše organizace je tak mladá a je to poprvé, co jsme vytvořili neziskovou organizaci, bylo toho hodně číst a učit se. Sekce piercingového pojištění se zatím neobjevila, ale vím, že to přijde. Stále jsme v procesu zakládání nadace a poté pomalu zajišťujeme veškeré dodržování předpisů.

Rok 2020 byl pro vlastníky malých podniků, zejména v asijsko-americké komunitě, těžkým rokem. Jakými způsoby mohou prostřednictvím vašich setkání a rozhovorů s vlastníky malých podniků a jinými neziskovými organizacemi malé podniky AAPI a komunita AAPI během pandemie prokázat odolnost a solidaritu?

Spolupracovali jsme s tolika organizacemi a setkali jsme se s tolika lidmi a všichni odvedli úžasnou práci a spojili podnikání, například Welcome to Chinatown, Soar Over Hate a Asians Fighting Injustice.

Podnikání AAPI má v sobě boj a velkou touhu žít. Proto jsme vydrželi tak dlouho a ESS to chtělo jen zvečnit. Pokud nebudeme posilovat to, co všichni dělají, lidé nebudou moci vidět veškerou vykonanou skvělou práci. To bude inspirovat vznik dalších organizací.

Nikdo se také nebojí sdílet zdroje. Mohu poslat zprávu jedné organizaci a říct: „Hele, snažím se spojit s někým s organizací, která umí XYZ“ a on mi automaticky pomůže kontaktovat ho. Nikdo nestřeží brány a je to nádherné. To je o komunitě.

Pojďme si promluvit o připravovaném krátkém filmu ESS “Důležité doručení” Jak tento film zachycuje výzvy a odolnost lidí pracujících v AAPI pro malé firmy a ekonomiku koncertů?

Tento příběh je o mladé ženě, která ztratí práci na marketingu a musí si vzít práci dělnice na rozvoz jídla, a skryje ji před matkou, což není typický příběh „modelové menšiny“. Tento film je o základních pracovnících. Shane byl ten, kdo přišel s nápadem poté, co viděl videa dělníků na rozvoz jídla a jejich nepříjemnou situaci. Dali jsme dohromady štáb a pro mnoho z nich to bylo poprvé, co pracovali na krátkém filmu. Sledoval jsem, jak se lidé scházejí, a byl jsem strhnut trpělivostí, kterou měli, a tím, jak jsem učil novější členy posádky pracovat. Udělali jsme to s velmi malým rozpočtem, protože každý přispěl svým časem. Měli jsme asi pět restaurací, které nám darovaly svůj prostor pro natáčení „Essential Delivery“, takže bylo skvělé, že nás ani o nic nežádali.

Pojďme si promluvit o programu TogethernESS a vaší digitální sérii AAPI Community. To poskytuje příležitost zapojit se a spolupracovat s podniky, organizacemi a osobnostmi AAPI na sdílení příběhů. Můžete nám nahlédnout do práce, kterou jste na tom provedli?

Že Program soudržnosti je něco, co děláme pro společnost. Organizace nás kontaktují, když chtějí něco vytvořit, například video nebo grafiku, nebo získat všechny druhy kreativních služeb. Můžeme jim dát naši neziskovou sazbu nebo s nimi pracujeme na klouzavém měřítku. Stále se snažíme budovat model, který bychom mohli být schopni dodat na pro bono bázi. Chceme také být schopni platit našim kreativcům za jejich tvrdou práci. Program TogethernESS zahrnuje také práci, kterou jsme odvedli se Soar Over Hate pro jejich veletrh péče a Asians Fighting Injustice a jejich shromáždění. Zatím to bylo dobré.

Že Digitální série AAPI Community žít dál náš kanál YouTube. Seriál se zaměřuje na profily členů komunity a organizací. Když má někdo v našem týmu konkrétní osobu, kterou chce profilovat a která odpovídá naší misi, jdeme a pojednáme o jeho příběhu.

Jaké jsou vaše cíle pro ESS v roce 2021 a dále? Na jakém projektu pracujete a je něco, o co byste se opravdu chtěli podělit se svým publikem?

Letos jsme natočili celovečerní dokument o Ace Watanasuparpovi, majiteli Spot Dessert Baru. Náš rozvrh je obvykle tři krátké filmy ročně a zahajujeme také náš mentorský program. To jsou věci, z nichž jsem opravdu nadšený pro rok 2022. Letos jsme natočili spoustu celovečerních filmů a bylo opravdu skvělé vidět a spojit se se všemi těmito úžasnými lidmi. Kromě toho, už jen sledovat, jak organizace roste a vidět a setkávat se s lidmi, je již zábavné a potěšující.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *