Blog Triple-I | Kybernetické riziko se stává skutečným a vyžaduje nový přístup

Vzhledem k tomu, že se prostředí kybernetického rizika v poslední době výrazně zhoršuje AM Nejlepší zpráva Laporan řekl: „Výhled amerického trhu kybernetického pojištění je pochmurný.“

Nedávné šíření ransomwarových útoků způsobujících narušení podnikání a další související škody vedlo k tomu, že se kybernetické pojištění – které začalo jako diverzifikovaná sekundární linka – stalo klíčovou součástí rozhodování o podnikových rizicích a nákupu pojištění.

Zpráva AM Best jako výsledek říká, že pojišťovny naléhavě potřebují přehodnotit všechny aspekty kybernetického rizika, včetně jejich apetitu, kontroly rizik, modelování, zátěžových testů a cen, aby zůstaly životaschopnými dlouhodobými partnery pro řešení kybernetického rizika.

Míra “vyzvednutí” kybernetického pojištění (procento oprávněných zákazníků, kteří se rozhodnou zakoupit krytí) podle nejnovější zprávy roste Zpráva Úřadu pro vládní odpovědnost (GAO) – na 47 procent v roce 2020 z 26 procent v roce 2016. Tento nárůst poptávky je doprovázen vyššími cenami za kybernetické pojištění a sníženými limity krytí pro některá průmyslová odvětví, jako je zdravotní péče a vzdělávání. V nedávném průzkumu mezi pojišťovacími makléři uvedlo GAO, že více než polovina respondentů zaznamenala do konce roku 2020 růst cen o 10 až 30 procent.

“Zvýšení sazeb pro kybernetické pojištění předstihlo širší odvětví nemovitostí / obětí, ale nárůst kybernetických ztrát převažoval nad zvýšením úrokových sazeb, což naznačuje další potíže pro rok 2021, protože poptávka po výkupném nadále roste,” uvedl Sridhar Manyem, ředitel pro průmysl výzkum. and analytics ve společnosti AM Best.

Zpráva AM Best uvádí, že výzvy, kterým čelí trh kybernetického pojištění, zahrnují:

  • Rychlý růst expozice bez odpovídající kontroly upisování;
  • Rostoucí sofistikovanost počítačových zločinců, kteří zneužili malware a kybernetická zranitelnost rychleji než společnosti, které mohou přijít se svou ochranou pozdě; a
  • Široké důsledky kaskádového účinku kybernetického rizika a nedostatek zeměpisných nebo obchodních hranic.

V dubnu předseda Federálního rezervního systému Řekl Jerome Powell Kybernetické útoky představují hlavní riziko pro globální finanční systém, a to ještě více než rizika půjček a likvidity, která způsobila finanční krizi v roce 2008.

„Svět se vyvíjí a rizika se také mění. Řekl bych, že riziko, které nás v současné době nejvíce znepokojuje, je kybernetické riziko,“ řekl Powell. “Existuje scénář, kdy velká finanční instituce ztratí schopnost sledovat provedené platby, kde budete mít pozastavenou část finančního systému, takže utrácíme tolik času, energie a peněz na stráži.” tyto věci.”

Obavy šéfa Fedu byly od té doby potvrzeny útoky na Koloniální potrubí, JBS SA – největší producent masa na světě – New York City Městský dopravní úřad, a další.

Nedávno ředitel FBI Christopher Wray srovnává porovnal současnou vlnu kybernetických útoků s výzvami, které představují teroristické útoky z 11. září 2001. Řekl, že agentura vyšetřuje přibližně 100 různých typů ransomwaru, z nichž mnohé sahají až k hackerům v Rusku.

Jak jsme již psali v souvislosti s přírodními katastrofami, zdá se, že svět vstoupil do fáze, kdy tradiční důraz na přenos rizik prostřednictvím pojistných produktů již nestačí k řešení dnešních složitých a vzájemně souvisejících rizik. Zaměření na odolnost a preventivní zmírnění je v pořádku a pojišťovny mají dobrou pozici, aby sloužily nejen jako finanční první respondenti, ale také jako partneři při řízení tohoto vyvíjejícího se nebezpečí.

Winnie Tsen, zástupce ředitele pro finanční trhy a komunitní investice, Úřad pro vládní odpovědnost USA (GAO), je jedním z hlavních přispěvatelů ke GAO v květnu 2021 zpráva o kybernetickém pojištění.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *