Blog Triple-I | Swiss Re: „Zombie“ mohou zabít zotavení

Globální pandemie.

Narušení dodavatelského řetězce.

Kybernetické útoky jsou stále dražší.

Extrémní počasí a další rizika související s klimatem.

A teď, zombie.

Švýcarský hlavní ekonom Re Re slovo týdne selhání stovek „zombie společností“ v příštích několika letech je jednou z obav, které podněcují pojišťovny ke snižování rizik a účtování vyšších pojistných – což je trend, který bude pravděpodobně pokračovat s rostoucím selháním společností.

Zombie – společnosti, kterým chybí hotovostní prostředky k pokrytí nákladů na jejich dluh – jsou „tikající časovanou bombou“, jejíž účinky pocítí, když vlády a centrální banky stáhnou opatření, která pomohla udržet tyto společnosti naživu během pandemie, řekl agentuře Reuters Jerome Haegeli.

Předpověď vystřízlivění přichází, když ceny akcií dosáhly rekordu a zdá se, že americká ekonomika letos míří k 6,5 procentnímu růstu. Haegeli uvedl, že tyto pravomoci byly iluzorní, protože byly založeny na dočasné fiskální a měnové podpoře.

Pojistitelé jsou opatrní: omezují upisovací riziko, jsou opatrnější při alokaci investic a dokonce přijímají preventivní opatření při zajišťování operací a rizik dodavatelského řetězce.

„Krátkodobý obraz je neoklamal,“ řekla Haegeli. “Když se podíváte na dnešní trh, všechno vypadá skvěle.” Je však iluzí si myslet, že toto prostředí může přežít “, protože v nadcházejících měsících budou„ udržovatelé života “staženi. A to podle něj přinese dlouhodobý nárůst bankrotů.

Je lákavé předpokládat, že jakmile budou aspekty pandemické ekonomické krize pod kontrolou, bude oživení rychlé. Nakonec byla ekonomika v pořádku, než pandemie zasáhla, že?

Ale v září Banka pro mezinárodní vypořádání (BIS) odkazuje na „předpandemický nárůst v trvale nerentabilním počtu společností, takzvaných „zombie“, které jsou obzvláště citlivé na hospodářský pokles. “

Před pandemií BIS uvedla, že asi 20 procent společností kótovaných ve Spojených státech a Británii byly zombie a 30 procent v Austrálii a Kanadě. Pro srovnání, zombie tvořily v roce 2017 asi 15 procent kótovaných společností ve 14 vyspělých zemích a 4 procenta před finanční krizí v roce 2008.

Neexistuje žádný důvod se domnívat, že se situace těchto společností během pandemie podstatně zlepšila nebo že nákaza nezrodila více zombie, zdá se být rozumné očekávání většího kolapsu společností.

Přidejte k tomu zvýšené ztráty v důsledku hurikánů, silných konvektivních bouří a požárů; hrozba zvýšení hladiny moře; a rostoucí narušení podnikání a vlády v důsledku počítačové kriminality a pravděpodobnost zvýšeného pojistného a sníženého pokrytí se zdá být silná.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *