Blog Triple-I | Vzácné kovy činí z katalyzátorů atraktivní cíl pro zloděje

V celé zemi byly hlášeny obrovské výkyvy krádeží katalyzátoru v posledních několika měsících. Zařízení proti znečištění obsahují drahé kovy, jako je platina, palladium nebo rhodium, a lze je ze spodní části automobilu nebo nákladního automobilu odstranit za pouhých pět minut.

Zloději vydělávají kdekoli od $ 50 do $ 250 za konvertor od recyklátorů, podle National Insurance Crime Bureau (NICB) a vyměňují díly může stát 900 $ a více.

Ve snaze zastavit krádež NICB nedávno spolupracovali s několika policejními odděleními ve Virginii uspořádat leptání katalyzátoru. Během akce mechanici leptají a natírají registrační číslo vozidla na převodník, který slouží ke sledování dílů v případě odcizení.

V současné době jsou ve Virginii naplánovány další leptající události. NICB podporuje donucovací orgány v celé zemi, aby pořádaly podobné akce, které pomohou v boji proti krádeži katalyzátoru.

Mezi další možnosti prevence krádeže patří instalace ocelového štítu, který zapadá nad katalyzátor, což vyžaduje více času a nástrojů k odstranění dílu; klec vyrobená z vysoce pevné oceli, která se obtížně řezá; nebo dráty z nerezové oceli přivařené z katalyzátoru k rámu automobilu.

V případě odcizení převaděče se v některých případech na krádež vztahuje volitelná komplexní část vaší pojistné smlouvy. Ale budete zodpovědní za zaplacení spoluúčastí. Pokud je vaše odečitatelná částka 1 000 $ a náklady na opravu poškození 1 000 $ nebo možná o několik stovek dolarů více, možná se nerozhodnete uplatnit reklamaci.

Řidičům se doporučuje, aby kontaktovali svou pojišťovnu a oznámili krádež a určili nejlepší postup.

prevence kriminality katalyzátorů NICB

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *