Bu Sezonda Sağlam Kalmak | UNH sağlıklı

Benim tavsiyem sulu hidrasyon ipuçları

Artık yaz mevsiminde olduğumuza ve aşırı sıcaklara maruz kaldığımıza göre, yılın diğer zamanlarında olduğu gibi suyunuzun da bitmeye başladığını fark etmeye başlayabilirsiniz. İster bir klima ofisinde, ister deniz korumasında yazın geçirin; Uzun süreli hidrasyon, iyi sağlık ve güçlü bağışıklık sistemi için gereklidir.

Vücut ısısı biraz daha düşüktür ve daha güçlü bir şekilde kontrol edilir. Bunun yerine, uygun hidrasyonda kalmak çok zordur. Hidrasyon süreniz, kilonuz, boyunuz, vücut kompozisyonunuz, diyetiniz, performansınız ve ilaç kullanımınız gibi birçok faktörden etkilenir. Susuz kalmanıza, içinde yaşadığınız hava durumu da dahil olmak üzere kontrol edemediğiniz şeyler de yardımcı olur. Bu, özellikle sıcak aylarda kolayca düşebileceğiniz anlamına gelir. Susuz hissediyorsanız, baş ağrınız veya kas kramplarınız olabilir ve baş dönmesi, sersemlik veya kafa karışıklığı hissetmeye başlayabilirsiniz.

Susuz kaldıktan sonra, daha da kötüleşebilir. Ama korkmayın, dehidrasyonu önlemenin yolları var!

Benim gibiyseniz ve bazen susuz kalıyorsam, yazın sizi serinletmek için aşağıdaki ipuçlarıma ve favorilerime göz atın:

  • Suya lezzet katın! Sıradan suyla ne zaman hasta olsam, onu arttırmak için her zaman elimden geleni yaptım. Bazen su şişeme atmak için meyve keserim. Bazen biraz meyve suyu ya da oyun içeceği koyarım. Ne istersen, bu yorulmadan su içmeye devam etmenin harika bir yolu.

  • Meyve ve sebzelerde atıştırmalık! Meyve ve sebzeleri soymak, sıcak bir günde sıcak su almanın iyi bir yoludur. Çoğu meyve ve çilek %75’ten fazla sudur, bu nedenle atıştırmalıklar ekstra su almanın harika bir yoludur. Salatalık, kavun, ballı kavun, şeftali, kereviz ve hatta domatesleri deneyin!

  • Tuzlu ve kızarmış yiyeceklerden kaçının! Sodyum oranı yüksek yiyecekler genellikle sizi sağlıksız sudan mahrum bırakır; Kızarmış yiyecekler de aynı şeyi yapabilir. Şimdi diyetinizi tamamen kesmeniz gerektiğini söylemiyorum. Ancak bir paket patates cipsi almadan önce, onun yerine bir tabak meyve yemeyi deneyebilirsiniz.

  • Biraz su deneyin! Bir bardak su ile kendinize üzülüyorsanız, bir bardak meyve suyunu %100 deneyin. Günün sonunda, biraz su, hiç olmamasından iyidir.

İster musluk suyu tutmayı tercih edin, ister meyve ve otlarla sulamayı tercih edin; Yaz aylarında su almanın birçok yolu vardır. Sağlıklı[email protected]’da susuz kalmayı nasıl sevdiğinizi bize anlatın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *