Bütçede Alışveriş | UNH sağlıklı

Uygun Bütçeyle Sağlıklı Gıdalar Nasıl Alınır

Özellikle küçük öğünler yemek istediğinizde, herhangi bir mağazaya yürümek bazen zor olabilir. Meyve ve sebze satın almak da tehlikeli olabilir, bu özellikle diğer ağaçlara baktığınızda geçerlidir. Sağlıklı beslenmenin zaman zaman pahalı olabileceğini kimse inkar edemez. Bu nedenle, Temmuz ayının Farm Fresh ayı olması şerefine, bütçeyle sağlıklı beslenmek için en sevdiğim ipuçlarını paylaşıyorum!

  • Sezonda alışveriş yapın! Zamanında satın almak para kazanmanın ilk yoludur. Mevsimlik satın alarak, daha fazla verim alırsınız. Taze ve olgundur çünkü meyveler ve diğer hayvanlar yılın farklı zamanlarında yetişir. Zamanında bir şey varsa (ve artarsa) fiyat daha düşüktür, çünkü onu istediğinizden daha büyük alırsınız. Bu arada çilek, kavun, kuşkonmaz, brokoli, pazı ve kirazlar da tam zamanında. Bölgenizde neler olup bittiğini öğrenmek için Sezon Yemek Rehberi’ne bakın.

  • Her hafta bir reklam sayfası kullanın! Her hafta, çoğu mağazada o hafta indirimde olan tüm ürünlerin reklamını yapan bir reklam panosu bulunur. Satın almadan önce sayfanıza bakarsanız, bakmasaydınız muhtemelen sahip olamayacağınız tüm etkinlikleri görebilirsiniz. Profesyonel ipucu, kağıtlar çevrimiçi olarak veya mağazanın önünde bulunabilir!

  • Daha fazla satın al! Pirinç, yulaf ezmesi, buğday, kuruyemiş ve fasulye gibi yiyecekleri toplu olarak satın almak her zaman iyi bir fikirdir. Çok para kazandığınızda, çok para biriktirirsiniz ve yemek pişirmek için kullandığınızda her zaman ihtiyacınız olan şeye sahip olursunuz.

  • Yumurtaları ve konserveleri düşünün! Kurutulmuş ve konserve meyve satın almakta utanılacak bir şey yok. Fazladan şeker veya tuz olmadığı sürece, dondurulmuş ve konserve meyveler yine de besin ve lif ekler. Kışın yaşıyorsanız veya para biriktirmeye çalışıyorsanız bu harika bir seçenektir.

Bir dahaki sefere markete gittiğinizde, besleyici gıda satın alırken tasarruf etmek için bu ipuçlarını unutmayın! İyi yemek satın aldığınızda ne kadar seversiniz? Bize Sağlıklı[email protected] e-posta gönderin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *