Co si zákazníci opravdu myslí o své pojišťovně automobilů?

Co si zákazníci opravdu myslí o své pojišťovně automobilů?

Navzdory snahám automobilového průmyslu nabízet slevy během pandemie zůstává spokojenost spotřebitelů do roku 2021 stejná, uvádí nová studie společnosti JD Power.

Podle 2021 JD Power US Auto Insurance Study, celková spokojenost spotřebitelů zůstává stejná po čtyřech po sobě jdoucích letech zlepšování v automobilovém průmyslu.

„To, co jsme v letošní studii viděli, byly případy, kdy pojišťovny poskytly své kroky, ale chyběly známky efektivní komunikace se svými zákazníky,“ řekl Robert Lajdziak, senior konzultant pro pojišťovací zpravodajství JD Power.

Studie konstatuje, že spokojenost zákazníků zůstává statická, přestože odvětví pojištění automobilů v roce 2020 vrátilo více než 18 miliard dolarů pojistných slev.

„Vrácení peněz zákazníkům během pandemie je velmi významné, představuje téměř 7% z celkového pojistného v tomto odvětví, ale je si toho vědoma pouze polovina zákazníků,“ vysvětlil Lajdziak. “Ještě horší je, že když zákazníci potřebují komunikovat se svou pojišťovnou, ať už telefonicky, webovou stránkou nebo chatem, mnoho lidí odchází s menší spokojeností s výsledky než dříve.”

Mezi hlavní zjištění zprávy patří:

  • V měřítku 1 000 bodů je celková spokojenost zákazníků s pojišťovnami automobilů pro rok 2021 835, beze změny oproti loňskému roku. JD Power uvedla, že je to poprvé od roku 2017, kdy se spokojenost zákazníků z pojištění vozidel meziročně nezvýšila.
  • Přestože cena byla ve studii faktorem s nejnižším skóre, zaznamenala největší meziroční nárůst, uvedla studie. Toto zvýšení však bylo zastíněno významným snížením spokojenosti s interakcí.
    • Spokojenost s asistovanými online kanály (e-mail a chat) se oproti loňskému roku snížila o 12 bodů. Pokles zaznamenali také kontaktní centra (-5), weby (-3) a místní agenti (-1).
  • V březnu 2021 pouze 52% zákazníků v oblasti pojištění automobilů vědělo o snahách o úlevu na pojistném COVID-19. Celkový dojem ze značky byl výrazně vyšší u zákazníků, kteří si byli vědomi snahy o uvolnění, což se projevilo v jejich ochotě aktualizovat své zásady.
  • Třicet čtyři procent (34%) zákazníků pojištění automobilů uvedlo, že jsou ochotni vyzkoušet pojištění založené na používání; 16% zákazníků uvedlo, že tuto technologii již používá, což je dvojnásobek počtu před pěti lety.
  • Čtyřicet pět procent (45%) zákazníků v oblasti pojištění automobilů uvedlo, že by změnilo svou politiku, pokud by mohli získat úspory ve výši 200 USD nebo méně. Z těch, kteří přešli kvůli zvýšení pojistného, ​​tak 57% učinilo pro zvýšení o 200 $ nebo méně.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *