College Central COVID Surge’e geri dön

9 Ağustos 2021 – Biden yetkilileri, ülke genelinde daha fazla COVID-19 vakası arttıkça bu sonbaharda kolej ve üniversitede kamu güvenliğini teşvik etme çabalarını duyurdu.

Vax’in School College’daki listesi, spor beslenmesi için COVID-19 aşısının kapsamını ve gençler arasında Yetişkin Aşı Haftası’nın lansmanını ve denetçiler tarafından 5 Ağustos’ta açıklanan bazı yeni özellikleri genişletiyor.

Aşı kapsamı önemli bir konudur ve 20 milyondan fazla öğrenci bu ay ABD mezunlarına geri döner.

Yetkililer, “Gençler için hemen aşı olmak, spor yapmak, eğitimlerini tamamlamak ve arkadaşları ve sevdikleriyle etkileşim kurmak gibi sevdikleri şeylere geri dönmenin en iyi yoludur” dedi.

“Üniversite kampüsleri gerçekten oda arkadaşları, partiler ve spor etkinlikleri hakkında konuşuyor. Bu yüzden sadece sınıf ve öğrenme ortamı değil, aynı zamanda dikkate alınması gereken sosyal medya”, MD baş sağlık görevlisi Preeti Malani dedi. Ann Arbor’daki Michigan Üniversitesi, 27 Temmuz’da Amerika Bulaşıcı Hastalıklar Derneği (IDSA) sponsorluğunda düzenlediği basın toplantısında söyledi.

Aynı zamanda IDSA meslektaşı ve tıp profesörü olan Malani, “Bu oyunu geçen yıl gördük. İnsanlardan saklanmak ve onlardan uzaklaşmak için elimden geleni yapmama rağmen, COVID’e ayak uydurmak çok zordu” dedi. Michigan Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Bölümü’nde.

“Her zaman, salgınlar patlak verdiğinde bir bağlantı vardı” diye devam etti.

Şahsen, mümkünse

Biden yöneticileri de kendi kendine çalışmaya dönen lise öğrencileri aracılığıyla mandıra okuluna talimat verse de, “K-12 siteleri arasındaki büyük fark ve üniversite öğrencilerinin aşı için uygun olması” dedi.

Belirsizlik devam etse de – özellikle de öncelikle Delta çeşitliliğinden kaynaklanan COVID-19 vakalarının yaz büyümesiyle birlikte – uzmanlar arasında kişisel öğrenmeye dönüşün hedef olduğu konusunda bir fikir birliği var.

Ann & Robert’ta doktora giden pediatrik enfeksiyon uzmanı MD Tina Q. Tan, “Geçen yıl okula gitmemenin ciddi sonuçları nedeniyle çocukların kişisel öğrenime geri dönmeleri gerektiğini biliyoruz,” dedi. H. Lurie Chicago Çocuk Hastanesi’nde düzenlenen konferansta söyledi.

Aynı zamanda IDSA’da bir yardımcı ve Northwestern Üniversitesi Feinberg Tıp Fakültesi’nde pediatri profesörü olan Tan, “Şimdi umut, yüz yüze olacağıdır” dedi. Ancak COVID-19 vakalarındaki artış devam ederse, “bazı okulların karma bir yarışa dönebileceği” konusunda uyardı.

Malani, yüksek öğrenimde de bireysel öğrenmenin beklendiğini, ancak COVID-19’un kampta kitlesel olarak ortaya çıkmasının bunu değiştirebileceğini söyledi.

Cüzdan, Dizüstü Bilgisayar ve Aşı?

Vax to School College Kontrol Listesi’nin Vax yöneticileri, kolejlerin ve üniversitelerin COVID-19 aşısı hakkında farkındalığı artırmaya yardımcı olabileceği sekiz yolu özetlemektedir. Diğer bir amaç ise, öğrencilerin okula döndükten sonra aşı olma olanaklarının sağlanmasıdır.

Bu, COVID-19 College Vaccine Challenge’a katılan yaklaşık 900 kolejin çalışmalarına katkıda bulunur. Örgütler, öğrenci aşılarının artırılmasına yardımcı olmak için bir araya geldi.

Kolaylaştırıcılar ayrıca, K-12 okullarında ve üniversite sınıflarında açılır hastaneler kurmaya yardımcı olacak araçlar yayınlıyor.

5 Ağustos’ta Beyaz Saray’da düzenlenen basın toplantısında bir muhabir, üniversite öğrencileri ve eski siyahi üniversiteler arasında aşı promosyonu hakkında sorular sordu.

Konferansta Beyaz Saray basın sekreteri Jen Psaki’ye katılan Amerika Birleşik Devletleri Eğitim Bakanı Miguel Cardona, “Yaklaşık bir ay önce Howard Üniversitesi’ne gittim ve bölgelerindeki aşı hastanelerini temsil etmelerinden etkilendim” dedi.

“Ve Howard Üniversitesi’nden aşı yapan öğrencilerimiz vardı. Topluluğu – bir grup Siyah insanı – gelmekte özgür hissetmeye teşvik etmek için topluluklarında adlarını kullanıyorlar.”

Beden Eğitimi

Spor sezonu boyunca COVID-19 aşısını entegre etmek, Biden’ın okula dönüşünde başarılı bir şekilde yönetim raporunda açıklanan başka bir seçenektir. Amerikan Pediatri Akademisi (AAP), Amerikan Spor Hekimliği Tıp Derneği, Amerikan Aile Hekimleri Akademisi ve diğer dokuz kuruluş ödülü 5 Ağustos’ta sundu.

Gruplar, tüm sağlık hizmeti sağlayıcılarını COVID-19 aşısı hakkında bilgi almaya ve sporda olduklarında yeniden aşılamaya teşvik ediyor. AAP ayrıca oyun modellerini COVID-19 aşısında dil içerecek şekilde değiştirdi.

AAP raporlarına göre, ülke genelinde çocuk ve gençlerin yaklaşık %60 ila %70’inin spora katılmasıyla süreç büyük bir fark yaratabilir.

Malani, COVID-19’un kolej sporlarındaki performansının 2020’de hayal kırıklığı yarattığını, ancak çok yüksek bir aşı nedeniyle okul yılı boyunca iyi belgelendiğini söyledi.

“Oyunda düşüşün iyi göründüğüne şükreden birçok insandan biriyim” dedi.

Eylem

Daha fazla genci aşı olmaya teşvik etmek ve bölgenizde aşıyı yaptırmanın mevcut yollarını sağlamak, ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Departmanı ve ilgili kuruluşların sponsor olduğu Okula Dönüş Haftası’nın bir parçasıdır.

HHS, 7-15 Ağustos’ta ülke genelinde okul bölgeleri, öğrenciler, öğretmenler, uluslararası kuruluşlar, devlet yetkilileri, işletmeler, tiyatrolar, ünlüler ve binlerce gönüllü başlatmayı planlıyor. Program, üniversite öğrencileri ile 200’den fazla K-12 etkinliğine sahiptir.

Malani, “Şu anda aşı gereklilikleri biraz karmaşık” dedi. Ayrıca birçok üniversitenin ve kolejin aşıyı teşvik eden veya isteyen politikaları olduğunu söyledi.

Salgın gelişmeye devam ettikçe çiçek hastalığı belirsiz, “ancak daha fazla aşı bulunan kampların bu sonbaharda büyük aksaklıkları önleme potansiyeline sahip olabileceğini söyleyebilirim” dedi.

Uluslararası öğrencileri kabul etmek – 7,000 sayısı, Michigan Üniversitesi’ndeki öğrencilerin yaklaşık %15’i – başka bir zorluk teşkil ediyor.

Malani, “Zor çünkü dünyanın hiçbir yerinde aşı yok. Öğrencileri aşıyı mümkün olan her yerde yaptırmaya çağırıyoruz.”

Küresel Sorumluluk İmkansız

Malani, bir muhabirin federal aşı için gerekli bağışıklamalara sahip olma konusundaki sorusunu yanıtlayarak, “Federasyon üzerinde kontrol sahibi olmak zor, belki imkansız ama politik olarak zor olurdu” dedi.

“Meslektaşlarıma ve okullara yardım edebilirim ve bu zarfı zorlamak için neler yapabileceklerine bakabilirim” dedi. “‘Aşı olun’ demekten fazlasını yapmalıyız.”

Aynı şey üniversite çağındaki öğrencilerin ebeveynleri için de geçerlidir.

“Onları okula göndermeyi düşündüğümde, onların güvenliği, sağlığı ve öğrencileri için aklımda çeşitli riskler var” dedi. , okula geri dönmek tehlikeli değil. ”

Ancak riski azaltmak için elimizden gelen her şeyi yapabiliriz” dedi.

WebMD Sağlık Haberleri

Kaynaklar

Preeti Malani, MD, kıdemli başkan yardımcısı, Michigan Üniversitesi, Ann Arbor

Tina Q. Tan, MD, pediatrik kadın doğum uzmanı, Ann & Robert H. Lurie Çocuk Hastanesi, Chicago

ABD Eğitim Bakanı Miguel Cardona


© 2021 WebMD, LLC. Her hakkı saklıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *