Deneyin veya Atın: 4 İyi Şeyde Takipçiler

Sürdürülebilir delilik ve iyi sağlık biçimleri yaratmak için nüfusun ölümü eşit olamaz. Dinlenmekle yetinmeyen insanlar, normal bir rutin ya da başka bir şey yapmak zorunda kalıyorlar. Motivasyonun bir kısmı ekonomidir – gerçekten işe yarayan eski test edilmiş yöntemleri satmak zordur. Orijinallerden bazıları ilginçtir – kulağa saçma gelse bile insanlar yeni şeyler denemeyi sever. Ve nedenlerin çoğu muhtemelen sinir bozucu – çoğu insan sağlıksız ve çok azı aktif, bu yüzden iyi olanı yemeye hazır bu kadar çok tüketici var.

Ancak bunları listeleyemezsiniz. İnsanları sadece işe yaramayan şeylerden uzaklaştırmakla kalmayıp, bazen ortaya çıkan gerçeğin izlerini bulmak için çöpleri eleyerek de sağduyuyla uğraşmalısınız.

Bu yüzden bugün birkaç tanesini ele alıyorum. Mümkünse, beğenirseniz, gelecekte daha fazlasını yapacağım.

Kombu çayı

Kombu çayının bir “ilaç” olduğuna pek inanmıyorum. Elimden geldiğince kombucha’ya inanıyorum, ki bu çok uzak değil. Bir keresinde bir bardak kombucha fırlattım ve su neredeyse anında düştü ve 8 metre öteye pompalanan bir sis haline geldi. Dediğim gibi: çok uzak değil.

Ancak biliyorsunuz ki ben öğrenci değilim. Bakış açımı ifade etmeyi ve fikirlerimi ve araştırmalarımı yeniden düşünmeyi ne kadar çok seversem, özellikle mantıklı veya atalardan kalma hikayeler ve kurgular söylemeye o kadar hazırım. Ancak, kombucha’nın çok azı var.

Kombucha üzerinde bir insan çalışması var. Bilinmiyor.

Sağlığa faydaları olduğu doğrudur. Antibiyotikli bir içecektir ve çaydan yapılır. Ancak kombu çayının insan sağlığını (özellikle karaciğer sağlığını) iyileştirdiği gösterilen bir ilaç içerdiğini tespit eden çalışmalarda, aynı ilacın erken çayda da bulunduğu kabul edilmektedir. Yeşil çay içip sağlıklı olabilir misiniz? Muhtemelen. Bu defalarca gösterildi. Kombucha yeşil çayı içip sağlıklı kalabilir misiniz? Muhtemelen, ancak başladığınız yeşil çaydan daha iyi olduğu gösterilmemiştir.

Ancak tarihsel olarak, kombucha günlük bir içecek değildi. Şifalı ve şifalı bir ilaçtı. Su yerine içecek çocuk yoktu. Anne adayları yoktu. Bu senin için iyi olduğu anlamına gelmez. İnsan sağlığı için önemli bir risk oluşturabileceğinden şüphelendiğim kadar insan içiyor. Ancak sağlıklı bir yaklaşım olarak hiçbir kanıt göremiyorum.

Alkolizme inanmıyorum. İyi şarap içebilir ve mutlu olabilirim, bütün şişeleri içmekten kaçındığımı ve doğal kuru şaraplara yapışmayı düşünüyorum. Biraz alkol veya sıcak bir gün içebilirim ve herhangi bir problem yaşamam. Ama tek bir katı kombucham olsaydı, az miktarda alkol bile olsa kendimi iyi hissetmezdim. Mantıklı geliyorsa, zehirli “görünüyor”. Ve alkollü bir içecek değil, çünkü iyi şarapla çok fazla alkol içersem sonuçlar orada olmayacak.

Limonlu Limon Soslu Kahve

Kahve, özellikle düzenli egzersiz yapıyorsanız, yağ kaybına yardımcı olabilir. Görüyorsunuz, kahve / kafein yağ hücrelerine – lipoliz denir – yağ bırakır ve daha uzun yürüyebilir, daha hızlı koşabilir ve hatta egzersiz yapabilirseniz, taze sıkılmış yağın bir kısmını yakarsınız. Bu sihir değil, açık ve bunu alan çoğu insan, üçlü Caramel Dzungu Waste Latte Frap alıp kesebilecekleri anlamına geliyor ve çok hayal kırıklığına uğrayacak (ve obez). Ancak kahvenin doğru kullanımı vücudun sağlıklı kalmasına yardımcı olabilir.

Ancak limon suyu kilo vermeye yardımcı olmaz. İşlem, kahvenin tadını daha iyi hale getirmektir. Biliyorum çünkü az önce denedim. Tehlikeli.

Lahana Suyu

Bu yıllardır devam etmektedir. 80’lerde “Lahana Çorbası Diyeti” yapan insanları hatırlıyorum ve hepsi sefil bir şekilde başarısız oldular.

Gördüğüm en popüleri lahana çorbası yemeği değil. Haftanın gününe bağlı olarak ekstra yağsız lahana sosu, muz, pürüzsüz süt, kahverengi pirinç, derisiz tavuk göğsü veya yağsız dana eti ve yağsız sebzeler. Günde 2-3 kez sıradan lahana suyu – tuzlu suda pişirilmiş lahana, havuç, soğan, mantar, maydanoz ve baharatlar yersiniz. Ve günlük olarak listelenen birkaç gıda daha eklemelisiniz.

Eğer öyleyse, çok fazla lahana yemek kilo kaybına neden olabilir. Lahana, biraz düşük ama çok düşük olan ancak tiroid fonksiyonunu azaltan, vücut yağını kaybetmeyi ve metabolizma hızını düşürmeyi zorlaştıran iyi bir guatrojenik ilaç kaynağıdır.

Bu, geçici olarak değiştirilmiş proteinleri depolamak için iyi bir temel olabilir, ancak sadece lahana sosunu vurgulamak yerine yağsız et ve yağsız yaprakları vurgulayabilir ve küçük değişiklikler yapabilirim. Proteini çok sindirebilirim. Fazladan yağ eklemezdim ama sadece etle gelen yağ için endişelenmiyorum. Az yağlı süt yerine daha iyi besin ve antibiyotik sağlamak için az yağlı kefir yapın; Ayrıca, onu kontrol etmeye çalışırken, az yağlı süt, ancak siz onu fermente ettikten sonra olumsuz sağlık etkileriyle bağlantılıdır. Lahana çorbasına tat vermek yerine sadece lahana ile değil, içinde lahana olan bir aksesuar sos yapıyorum.

Bu değişiklikler, lahana suyunun bir kısayol olarak çalışmasını sağlayabilir.

Master Cleansing: Limon Suyu, Cayenne Biber, Su ve Bordo Çayı

Neden popüler olduğunu biliyorsun, değil mi? Çünkü tadı güzel. Kabul ediyorum. Tatlı su, limon suyu karışımı, biraz kırmızı biber ve iyi bir akçaağaç şurubu ile ısıtıyorsunuz ve kendinize sıcak, ekşi bir çay elde ediyorsunuz. Ama seni temizlemez. Enerjinizi almıyor. Ve biraz polifenoller, biraz potasyum, biraz fruktoz, biraz kapkaisin ve biraz su. Bu şeylerde yanlış bir şey yok ve sağlıklı bir diyetin parçası olabileceklerini söyleyebilirim. onlar sadece değil büyüve kirlenmiş bedenlerimizin sahip olduğunu iddia ettiği toksinlerin, ağır metallerin ve diğer tüm zararlı maddelerin ana kaynağı değildir.

Bu, “detoks” veya “temizleyici” içeceğin çok yaygın bir örneğidir. Dışarıda yüzlercesi daha var.

“Detoks işe yaramıyor, bırakın karaciğer ve böbrekler aynı işi yapsın” diyen tüm “şüpheciler”in (aslında eleştirmenler), kaliteli çay ve meyve suları içen insanlar kadar yanlış olduğunu söyleyebilirim. Doğum detoksifikasyonunuzun gücünü artırabilirsiniz. İşte organları ve sistemleri desteklemeye nasıl yardımcı olabileceğinizi açıklayan bir gönderi. Cayenne veya akçaağaç suyu gerekmez.

Ancak üzerine koyarsanız, kırmızı biber, limon suyu ve akçaağaç suyu ile yapabileceğiniz bir şey var. Bunu Tayland’da bir keresinde, sabah taşıdığını bana gösterdiği yerde bir bavul torbası olduğunda öğrendim: Küçük bir bardak suya bir torba kırmızı un atıyor. Karıştırdı ve geri fırlattı, yüzünü ilk kez ucuz bir cin deneyen bir genci anımsatan bir hale getirdi. Tayland chililerini vurduğu tespit edildi. Kahveden daha iyi olduğunu söyledi ve beni vurdu. Kabul ettim, evet. Onu aldım, vurdum ve muhtemelen aynı suratı yaptım ama beni uyandırdı. Plasebo olabilir (pek beklemiyordum), ama yemin ederim biraz üzüldüm, sakin olun ama bir iki saat sonra cesaretlendim. Acı (veya Tay biber tozu) atışına akçaağaç dokunuşuyla limon suyu eklemenin baharatta bittiğini öğrendim. Bu sizi rahatsız etmeyecek ama sizi uyandıracaktır.

Pekala, millet. Bugün bu kadar. Beni dinlemek ve bazı sağlıklı tarifler yapmak istiyorsanız, aşağıda bana bildirin ve bunu normal bir blog yapmaktan mutluluk duyacağım.

Herkes dikkatli olsun.

yazar hakkında

Mark Sisson, Primal gıda ve ulaşım sistemlerinde tanrı tanrısı Mark’s Daily Apple’ın kurucusudur ve New York Times en iyi yazarı Keto Kurtarma Gıdaları. En son kitabı ise Kalbin Ketosu, burada keto diyetini Primal sağlık ve esenlikle nasıl birleştireceklerini tartışıyorlar. Mark, biri de dahil olmak üzere çok sayıda başka kitabın yazarıdır. Orijinal Çizim2009 yılında primal / paleo yönetiminin büyümesini hızlandırdığı bilinen . Mark, 30 yıl boyunca gıdaların sağlık için neden bu kadar önemli olduğu konusunda insanları araştırıp eğittikten sonra, Primal / paleo mutfak üreten bir catering şirketi olan Primal Kitchen’ı kurdu. ürünler, keto ve Whole30.

Tüm yorumlarınıza bir avatar eklemek istiyorsanız buraya tıklayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *