Egzersiz Yürüyüşü | UNH sağlıklı

İyi olan şey, bunu neden küçümsemememiz gerektiğidir.

En son bir spor salonuna gittiğinizi ve Kardiyo ekipmanı kullandığınızı düşünün. İster koşu bandında, ister eliptik bisiklette, ister bisiklette olun; Sorun şu ki, koşu bandında yürüyen birini gördünüz. Bunu gördüğünde, belki bir an için bile, içinden “ne kadar zaman kaybı” diye düşündün. Veya “spor salonu olarak kabul etmiyor.”

Sanırım hepimiz bunu daha önce yaşadık.

Ama daha ileri gitmeden önce, bence onu terk edip devam etme zamanı.

Mutlu bir şekilde yürümek ya da koşmak, yürümek aynı zamanda koşma (veya başka herhangi bir egzersiz şekli) gibi fiziksel aktiviteleri de etkileyebilir. Kalp pompalamaya başlar, nefes ağırlaşır, ter akmaya başlar ve endorfinler salınır. Kaloriler enerji tarafından yakılır; ve orta, bacak ve kolların kasları güçlendirilir. Her antrenman sırasında meydana gelen tüm bunları göz önünde bulundurursak, onları farklı kılan tek şey yapacağımız yolculuktur.

Bazen yürümek, koşmaktan daha eğlenceli olabilir. Aşırı soğuk (sıcak veya soğuk) gününde yürümek fiziksel stresi azaltabilir. Bir yaralanma veya hastalıktan kurtuluyorsanız, yürüyüş her türlü egzersize mükemmel bir alternatif olabilir. Daha az stresli ve daha az ilgili hissediyorsanız, yürüyüşe çıkmak zihninizi boşaltmak ve tazelenmek için ihtiyacınız olan şey olabilir.

Seyahatin faydaları saymakla bitmez. Yani bir dahaki sefere kendinizi kötü hissettiğinizde veya yürümeye başlamak istediğinizde; Bir arkadaşınızı arayın veya kulaklığınızı alın ve yürüyüşe çıkın!

En sevdiğiniz yerlerden bazılarının nereye seyahat edeceğini bize bildirin ve [email protected] adresinden bize e-posta gönderin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *