Hazırlanın, Makul Olun, Etkili Olun

Öne Çıkanlar:

  • Kalmak bilge. Deneyiminizde yalnızca yürüyüş turları anlamlıdır.
  • evler olabilir kasa ülkelerden daha.
  • Sürme uçmaktan daha güvenli olabilirler.
  • Tam olarak öğrenin aşı.

11 Haziran 2021 – Düzenli, yaz gezileri dinlenmek, dışarıda vakit geçirmek ve bir çok ihtiyacı bir süreliğine bir kenara bırakmak demektir. Ancak COVID-19 salgınının merceğinden, yazdan bağımsız olarak seyahat etmek daha zor görünüyor.

Uzmanlar, gideceğiniz yere ulaşmanın en iyi yolunu, hala ihtiyaç duyulan sağlık seçeneklerini ve COVID-19 sayılarının gittiğiniz yerde nasıl göründüğünü düşünün.

Emory TravelWell Merkezi direktörü ve Emory Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör olan Henry Wu, “Yüksek riskli bir gezginseniz ve buna uyum sağlayabiliyorsanız, seyahat için planlamaya başlamak için iyi bir zaman olabilir” dedi. Atlanta, Perşembe günü bir basın toplantısında.

Wu, dünyayı dolaşmak yerine, sadece ev veya ev rutinleri aracılığıyla eve yaklaşmanın, korumasız çocuğu olan aileler veya seyahatlerini merak edenler için iyi bir fikir olacağını söyledi.

COVID-19 riskini artıran sağlık sorunları olan veya aşının etkili olmayabileceği kişiler için “seyahat etmek için en iyi zaman olmayabilir” dedi.

Güvenli bir şekilde nasıl dolaşılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek için burayı ziyaret edin

Seyahat İpuçları – ve Seyahat İpuçları yükleyin

Sonra nerede? Wu, CDC’nin Travellers’ Health web sitesinin başlamak için iyi bir yer olduğunu söyledi. “Yukarıdan gelen ülke sayısı [travel warning] büyüyor. “

Wu, büyük dalgalanmalara sahip ülkelerin iyi seçimler olmadığını söyledi. “Aşı yaptırmış olsanız bile, seyahatiniz sırasında tıbbi yardıma ihtiyacınız olur mu, ister trafik kazası ister kalp hastalığı olsun, zor bir işin yükü olursunuz.”

Wu, yaz planlarının aşıyı canlandırdığını söylüyor. “Herkese, size uygun olduklarında aşı olmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.” Ayrıca, CDC tarafından sağlanan aşınızı yanınızda taşımayı ve geri ödeme olarak çevrimiçi olarak saklanabilecek olanlar da dahil olmak üzere kopyalarını almayı unutmayın.

CDC ayrıca aşı olan kişilerin gözleri bağlı olmadan daha fazlasını yapabileceğini söylese de, Wu, “Yolculara her şeyi akıllıca ve mantıklı bir şekilde yapmalarını tavsiye ediyorum” dedi. COVID-19’un yayılma riskinin yüksek olduğu bir durumdaysanız – örneğin kalabalık bir karma nüfusa sahip bir yer – gerekli olmasa da maske takmanızı tavsiye ederim. “

Hatırlatma olarak, birçok ülkenin aşıdan sonra bile seyahatten önce COVID-19 testi yapması gerekiyor. Wu, “ABD’ye döndüğünüzde uçağa bindikten sonra üç gün içinde test edilmeniz gerektiğini unutmayın.” Dedi.

“Böylece bu maske size harika bir başlangıç ​​kazandırabilir.”

Çeşitli Şikayetler ve Tek Güvenlik

Wu, daha fazla kanıtın, COVID-19 aşısının ilk olarak Hindistan’da tanımlanan delta türleri de dahil olmak üzere çok çeşitli endişelere karşı koruduğunu gösterdiğini ekledi.

Wu, “Aşımız etkilidir çünkü ciddi hastalıkları ve muhtemelen deniz yoluyla bulaşan birçok hastalığı önleyebilir.” Dedi. Ek olarak, aşı kaynaklı hastalıkların yayılması olduğunda – virüse karşı aşılanan kişiler – genellikle hafiftir.

Wu, özellikle yeni bir sorun varsa, “Tüm verilerin mevcut olduğunu ve %100 özgünlük olduğunu söyleyemem” dedi. “İster yüksek riskli bölgelerde saklanıyor, isterse de yaygınlığı yüksek ülkelerden kaçınıyor olsun” sizi her zaman dikkatli olmaya çağırıyor.

‘İkinci Seviyeyi Bul’

Bu durum aşılanmamış kişiler için tehlikelidir, peki ya birinci ve ikinci seviyeler arasında olan ya da – herhangi bir nedenle – ilk iki aşıyı yeni almış olan kişiler ne olacak?

Biden’de kıdemli tıbbi danışman olan Anthony Fauci, Pfizer aşısının delta farklılıklarına ve iki türe karşı %88 etkili olduğuna dair yayınlanmamış raporlara atıfta bulundu. Ancak, bu bir seviye ile %33’e düştü. Bu çalışma, iki Moderna ilacına veya Johnson & Johnson aşısına değil, yalnızca Pfizer aşısına bakmaktadır.

Benzer şekilde, iki AstraZeneca aşısının %60’ının etkinliği sadece bir dozla %33’e düşer.

Wu, “Acil önceliğim, çok geç olsa bile ikinci bir taksit almak” dedi. “Sen gitmeden önce ne yapacağım belli olacak.”

İkinci seviyeyi engelleyen tıbbi bir neden veya başka bir komplikasyon olmadıkça, “tam fayda elde edebilecekken neden küçük bir kazanç elde etmeyesiniz?” diye sordu. “Bunu bulabilirdim.”

Bu Seyahat ve Hedef için

Çoğu durumda, seyahat gezileri, çevrenizdeki alanı izlemenize izin verdiği için yaz aylarında ziyaret etmek için harika bir yol olabilir. Wu, “Yolda dururken kalabalık yerlerden kaçınmak hala önemli” dedi.

Bazıları hala uçakları seçiyor. Havaalanları ve havaalanları, aşılanmış olanlar da dahil olmak üzere yolcuların hala maske takmasını zorunlu kılıyor. CDC, trenler, otobüsler, yükseltilmiş bölümler ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her türlü ulaşım için maskeler geliştirdi.

Maskeyi çıkardığınız süreyi azaltmaya çalışın “Daha güvenli olmak istiyorsanız. Aşı olsanız bile dikkatli olmayı severim.”

gemi dümeni

CDC, ilk olarak 14 Mart 2020’de yayınlanan ABD denizaltı gemilerinde Yelken Yasağı Emri’ni yürürlüğe koymaya devam ediyor. Konsey, COVID-19’u başlatma, yayma ve dağıtma risklerini ele almaya devam ediyor.

Wu, seyahatin “çok heyecan verici” olduğunu söyledi. Her aşının yolculara ve personele götürülmesi için bazı yolculuklar gereklidir. “Bazıları dinleniyor [the criteria], bazıları biraz geri adım attı, ancak bazılarının net bir ihtiyacı var “diye ekledi. Gezginler, bir gemi gezisi planlamadan önce bunun farkında olmalıdır. “

CDC muhabiri Scott Pauley bir e-postada, “Tüm insanları, nehir yolculuğu da dahil olmak üzere, dünya çapında navigasyon yapmaktan kaçınmaya çağırıyoruz. Gelecekteki seyahatlerde, herhangi bir değişiklik için önerilerimizi gözden geçirmeye devam etmeliler” dedi.

Ve son zamanlarda, iki Amerikalı, St. Louis’den Celebrity Cruise Line’a bindi. CNN, Maarten’a bu hafta COVID teşhisi konduğunu bildirdi.

Küresel Planlar

CDC yakın zamanda 100’den fazla ülkede uyarılarını düşürdü ve bu hareket, ajansın seyahat planlarını değiştirmesinin ardından geldi. Örneğin, en yüksek uyarı olan 4. seviye, artık her 100.000 vatandaştan 500’ünde, 100.000’de 100 vakada 500 COVID-19 vakası gerektiriyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, gelişmemiş bir ülke Hindistan idi. Hindistan’daki 5 Mayıs Dışişleri Bakanlığı’na yönelik, COVID-19’un “yüksek seviyesini” öne süren “Yürümeyin” yönergesi hala yürürlükte.

Diğer bir bilgi kaynağı, COVID-19 ve devlet tarafından araştırılan diğer tehlikeler hakkında güncel bilgiler sağlayan Dışişleri Bakanlığı’nın web sitesidir.

Veba Köpeği Gecikmeleri Seyahat Planları

Yaz aylarında seyahat edip edemeyeceği sorulduğunda Wu, “6 aydan fazla bir süredir aşı oldum ve her zaman ailemi ziyaret etmek için uçmayı hayal ettim” yanıtını verdi.

Yaşlı ebeveynlerinin ikisi de aşılıdır, bu nedenle Wu, onları Hawaii’de ziyaret etmenin en iyisi olduğuna inanır.

balıklar nelerdir? Yeni akraba. Wu geçen yıl pandemi bir köpekle anlaştı “ve köpeği evde tutmak zor oluyor. Seyahatim için rezervasyon yaptırmamı engelleyen şey bu ama önümüzdeki ay ya da öylesine yapmayı umuyorum.”

Yeni Bir Umut Aşaması

Wu, “Salgında bir buçuk yılımız var ve yeni, heyecan verici ve umutlu bir aşamaya giriyoruz.” Dedi.

COVID-19, özellikle gezginler için küresel bir endişe kaynağı olduğundan, ABD’nin dünyaya COVID-19 aşısı için başka bir 500V aşı tedarik etmeyi planladığı mesajını aldı. “Dünya gezginler için yeniden açılırken, bu gelecek dünya için iyi bir haber.”

WebMD Sağlık Haberleri

Kaynaklar

Henry Wu, MD, yönetmen, Emory TravelWell Merkezi, yardımcı doçent, Emory Üniversitesi Tıp Fakültesi, Atlanta.

Beyaz Saray Müdahale Ekibi COVID-19, basın, 10 Haziran 2021.

Scott Pauley, medya direktörü, CDC.

CNN: “Covid-19 için Celebrity Millennium seyir testinde 2 sürücü.”

.


© 2021 WebMD, LLC. Tüm hakları Saklıdır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *