Kahvaltının Günün En Önemli Kahvaltısı Olduğunu Düşünüyorum

Bir zamanlar tüm yiyeceklerin en safı olan kahvaltının faydalarından yararlanan bir nesildenim. Kaçınız güne OJ’nin bir kısmı ile dolu büyük bir tahıl kasesi ile başlamazsanız, bir bardakta oturacağınızı veya (hava) metabolizmanızın daha az olacağını düşünüyor?

Kahvaltı yapıp yapmama konusu önemli bir çekişme kaynağıdır. İki saat içinde yeme alışkanlıklarınızı edinirsiniz – uyanma, size açlıktan ölmemenizi söyleyen bir elektriksel dengesizlik – ve kendinizi açlıktan ölmek ve daha az yerseniz ne kadar uzun yerseniz yiyin diyen yeni eğitim.

Kahvaltı en hızlı kurstur

Geçmişte kahvaltı, öğün ne zaman olursa olsun, günün ilk öğününü tanımlamak için kullanılan bir terimdi. 15. yüzyılda bir zamanlar, uyanır uyanmaz yediğiniz yemeğe benzer hale geldi. Ve şimdi, iyi durumda olan ve bir süredir oruç tutan yüz binlerce insan sayesinde kahvaltı, gününüzün orijinal köklerine geri döndü.

Kısacası, kahvaltı diyetinizi nasıl parçaladığınızdır.

İster yemeğinizi hazırlamak için bir pencereniz olsun, ister orucunuz ve uyuduğunuz saatler olsun, en önemli şey aç bir günün ilk çağrısına cevap veren bir öğündür. Bunu tekrar edeyim: güne ilk açlığınız çok önemlidir. Size vücudunuzda daha fazla yağ, destekleyici ve tutarlı yağlar vermek için nezaket için ilk talebinizdir.

Ebeveyn tavsiyesi ve yeme alışkanlıklarının tam ortasında, sağlık eğitimi danışanlarımın çoğu, ilk açlıklarına bir muz ve bir parça kızarmış ekmekle yanıt vermek üzere eğitildi. Veya bir elektrikli bar. Veya bir haşlanmış yumurta. Sorun şu ki, güne bu tatmin edici olmayan diyetlerden biriyle başlarsanız, kendinize ve vücudunuza zarar veriyorsunuzdur, tabii ki, abur cubur, sürekli açlık veya yaklaşık bir saat yemek yemek istemiyorsanız, kendinize ve vücudunuza zarar verirsiniz.

Metabolik Kahvaltının Faydaları

Kahvaltı her zaman bir oruç zamanıdır – sabah 6:00 veya 9:00 ve hatta öğlen olmamalıdır. Ancak gün içinde dengeli beslenmenin elektronik faydaları vardır. Bu çalışmada, yaşları 30 ile 57 arasında değişen 93 obez kadın, iki alt ağırlık grubuna ayrıldı: gün içinde en çok yemek yiyen; diğeri ise ana yemeğini akşam yemeğinde yiyordu. 12 hafta sonra, kahvaltıda en çok yemek yiyen grup, en az kahvaltı yapanlara göre iki buçuk kat daha fazla kaybetti. – veya birlikte zıplayın. Ayrıca şeker, insülin, grelin ve trigliserit seviyelerini önemli ölçüde azalttılar. Bu tekniği hayatınıza uygulayın ve birkaç gün içinde şunu fark etmeye başlayacaksınız:

  • Arzuların gitti
  • 7/24 yemek düşünmüyorsun
  • senin daha fazla gücün var
  • bütün gün yemek yemeyi bırakırsın
  • geceleri iyi uyuyorsun
  • Çok içtiğin için suçluluk ya da utanç duyarak büyümezsin

Bu nedenle iyi, doyurucu, sağlıklı ve enerjik bir kahvaltı yapmak sağlığın anahtarı olabilir. Ama büyük öğle yemeğinden ve geceden nasıl kurtulursunuz?

Öğle yemeği ile başa çıkmak

Çoğu zaman danışanlarım bana uyandıklarında aç hissetmediklerini söylerler. Bu sizin için doğruysa, kendinize aç kalmamayı öğrettiğinizi söyleyebilirim. Yıllarca uyanmak, işe gitmek için hazırlanmak için acele etmek, düzenli bir kahvaltı için zaman ayırmamak, yemek yemenize gerek olmadığı inancını getirdi. (Dipnot: Yemek zamanı gelene kadar yemek yemezseniz ve kendinizi iyi hissetmezseniz, sorun değil! Bu, sağlığını, açlığını, yemekle olan ilişkisini değiştirmek isteyen ve belki de yemek zamanının değişebileceğini hisseden insanlar içindir. duvarda bir delik olun.)

Bu sorunları çözmek için müşterilerim, aç olsun ya da olmasın, genellikle protein ve yağ açısından zengin bir kahvaltı yapıyorlar. Vücudunuzun söylediklerini dinliyorum, ancak çoğu insan vücutlarının onlara zaten söylediklerine bağlı ve bu, zihninizi ve bedeninizi kahvaltıya geri döndürmek için harika bir fırsat. Bir kahvaltı hikayesi için biraz zorlama, sona giden yoldur; çevrimiçi açlığı gidermeye yardımcı olacak bir araç. Bu ve destansı bir oruç molası verdiyseniz, günün daha azını yemeniz için iyi bir şans var. Kısa bir süre sonra, kafasını yemeyi bitirir bitirmez çoğu insan sabahları hafif bir üfürüm duymaya başlar.

Garip bir bilgeliği takip ettiğiniz veya hala önceki geceden memnun olduğunuz için kahvaltıyı atlamak (veya atlamak) ile ilk öğününüz öğleden sonra düştüğü için “atlamak” arasında bir fark olduğunu unutmayın.

Yakında Epik Bir Şekilde Nasıl Değiştirilir

Aklımda, yemek sadece yağdan daha fazlasıdır. Açlıkla mücadele etmesi gerekiyor. Lezzetli ve eğlenceli olmalı. Ve elektrik ve enerji ihtiyaçlarınızı desteklemelidir. Oruç tutmak istiyorsanız zaten ne yapacağınızı biliyor olabilirsiniz, doğru şekilde teşvik edilmeniz gerekebilir.

  1. Kendinize zaman bulabilecek kadar saygı gösterin. Kahvaltıyı sevmiyorum” ve bazen onların öneminden şüpheliyim. İnsanlar bana besleyici yiyecekler yapmakla çok meşgul olduklarını söylediklerinde, ayrıca, tek duyduğum “Kendimi önemli hissetmiyorum. Ev, kendinizi beslemekten daha önemlidir, Bu, vücudunuzun harikalarına daha saygılı olduğunuzu gösterme şansınız. gününüz için?
  2. Protein ve yağa öncelik verin. Yorgunluk, ruh hali değişimleri ve istek duymadan bir yemeğin ortasında daha fazla enerji bulmak ister misiniz? Orucunuzu protein ve iyi yağlardan oluşan bir karışımla yıkayın. Ve bir buçuk yumurtalı domuz etinden bahsetmiyorum. Bundan daha iyisini yapabilirsin. Tabağınızı bu süreci yönlendiren makro besinlerin iyi bir kısmıyla doldurmak, açlık hormonlarını harekete geçirir, böylece uzun süre daha iyi hissedersiniz ve aşerirsiniz. Bunun için domuz eti tavasını fırında tutun, birkaç yumurta tutun ve hepsini tereyağlı çeşitli etlerle çıkarın.
  3. Dairesel hareketinizi geri yükleyin. Sirkadiyen ritminiz her şeyi etkiler – bilişsel olarak ve belirli bir şekilde. Gece yemek yeme alışkanlığınız varsa ve bunun sonucunda gün içinde yemek yemezseniz, doğal bedeninizi bozarsınız, bu da diğer şeylerin yanı sıra insülin seviyelerinde artışa neden olabilir. Müziğinizi yeniden yaratmanın iki yolu vardır: a) sabahları acıkmak için geceleri daha az yiyin veya b) ilk öğle yemeğinde daha fazla yemek yiyin ve doğal olarak geceleri daha az yiyeceğe ihtiyacınız olacak.
  4. Kahvaltının kahvaltı gibi görünmemesi gerektiğini unutmayın. “Kahvaltı” yemek, kahvaltınızın belirli bir şekilde görünmesi, kokması ve tadı olması gerektiğine sizi inandırmak için tasarlanmış mısırın her zaman ön planda olduğu bir evdir. Günün ilk öğününde kuşkonmaz veya Big Ass Salata ile antrikot yememeniz için gerçek bir neden yok. Proteininizi, yağınızı ve vücudunuza geçici olarak yardımcı olan temel besinleri içerir. Daha fazla İstediğiniz ne?

Kahvaltı Ne Kadar Önemlidir?

İster kendinize iyi bakın ister mucizevi bir vücuda sahip olun, kahvaltı – fast food – günün en önemli öğünüdür. Böbreklerinizi açlıktan, aşermelerden ve aşırı enerjiden kurtarmanın, gününüzü epik protein ve gelecekteki yiyeceklerle doldurmaya zaman ayırmaktan daha iyi bir yolu yoktur.

Ya sen? Kahvaltı eder misin? İlk modern gün açlığınıza nasıl tepki veriyorsunuz?

M74KUU_UTSA_540x80

yazar hakkında

Erin Power, Primal Health Coach Institute’un Koçluk ve Müfredat Direktörüdür. Ayrıca sağlık eğitimi, diyet yoluyla müşterilerinin vücutlarıyla sevgi dolu ve güvenilir bir ilişki kurmalarına yardımcı olurken aynı zamanda elektriksel sağlıklarını geri kazanmalarına, böylece yağ kaybetmelerine ve enerji kazanmalarına yardımcı olur. Basit.

Sağlıklı ve aktif bir ilginiz varsa ve müşterileri için her gün Erin gibi insanlara yardım etme arzunuz varsa, kendiniz bir tıp uzmanı olmayı düşünün. PHCI kurucusu Mark Sisson tarafından düzenlenen özel bir oturumda altı ay veya daha kısa sürede bir sağlık eğitimi işletmesi kurmak için üç basit adımı öğrenin.

Tüm yorumlarınıza bir avatar eklemek istiyorsanız buraya tıklayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *