Kalifornská pojišťovací společnost oceňuje podporu generálního prokurátora pro plán redomestikace

Žaloba CIC, která byla podána na začátku tohoto roku, tvrdí, že obžalovaní – komisař CDI Ricardo Lara, zástupce komisaře Kenneth Schnoll a zástupce komisaře Bryant Henley – porušili obchodní doložku ústavy Spojených států a právo pojistitelů na řádný proces.

Přečtěte si více: Kalifornská pojišťovací společnost obviňuje regulátora z „nezákonného zasahování“ do soudního procesu

V návrhu Balderase na podání žádosti o amicus podpořil generální prokurátor tvrzení CIC v jeho snaze o propuštění z „neobvyklého zadržení“ CDI ve společnosti a schválil redemisi.

CIC na Balderasovo podání reagovala příznivě.

„Tleskáme rozhodným krokům generálního prokurátora Balderase, když uznal, že naše pozice je legitimní, a také to, že CDI jednalo způsobem, který poškozuje jeho stát, protože přítomnost kalifornské pojišťovací společnosti v Novém Mexiku znamenala zaměstnání, což zvyšuje dostupnost pojištění pro většinový menšinový spotřebitel státu (hispánští a domorodí Američané) a daňové dolary pro stát, “uvedl Jeffrey Silver, Esq., výkonný viceprezident a hlavní právní poradce aplikovaných pojistitelů, který je přidružen k CIC prostřednictvím mateřské společnosti North American Casualty Group.

Podle Silvera by podání amicus podpořilo pohled pozorovatelů z oboru, kteří pozorovali „zjevně povýšenější použití síly ze strany CDI“, zejména poté, co regulační orgány původně schválily plán redomestikace. Hlavní právník dodal, že nucená správa – plán CDI na údajnou kontrolu nad CIC – se obvykle používá k bankrotu nebo v případě nebezpečí pojistníka.

„Kalifornie schválila redomestikaci spolu se schválením několika dalších státních regulačních orgánů,“ řekl Silver. „Další akce konzervatoře je jednou z nejneobvyklejších, jaké jsme kdy viděli, a to použití mechanismu vytvořeného pro případy újmy potenciálních pojistníků k řešení iracionálního blokování solidních finančních subjektů. Toto je první: CDI nikdy nepoužila proces zachování. jiné než finanční záležitosti.

„Naštěstí jeden z nejdůvěryhodnějších žadatelů naznačil, že se k případu připojí, aby pomohl dosáhnout spravedlivého závěru a umožnil regulačním orgánům v Novém Mexiku pokračovat v kritickém procesu, který je v současné době frustrován akcemi CDI.“

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *