Kdy je pojištění sběratelského vozu jako umělecké dílo?

Tento příspěvek je součástí série sponzorované Cincinnati Insurance Company.

Sběratelská auta jsou pro každého majitele jedinečná a pojistné krytí by mělo být stejné. V Cincinnati Insurance Company je krytí šité na míru potřebám vašich klientů. Ať už agent hledá pojištění Mustangu ze 70. let nebo kolekci 20 luxusních, vysoce výkonných automobilů s omezenou edicí, pojištění Cincinnati nabízí pokrytí, které hledáte.

Chcete-li se dozvědět více o tomto důležitém prvku krytí, Pojistný deník pojištění Pam Simpsonová posezení u Cincinnati Matthew Cluxton, Ředitelova soukromá sbírka, a Michael Salerno, Osobní linka produktového manažera, diskutovat o rozdílech mezi pokrytím sběratelských automobilů vnitrozemské námořní dopravy a pokrytím jejich soukromými vozy sběratelskými a předváděcími vozy. Společně popisují nuance pokrytí cenností vašich klientů.

Jak byste definovali sběratelské auto?

Matt: Naše definice je široká, protože chápeme, že lidé sbírají auta na základě jejich vkusu, přání a preferencí pro jedinečné zážitky. Jednoduše řečeno, sběratel automobilů nebo motocyklů má jedinečný nebo vzácný design. Jedná se o omezeně vyráběná vozidla nebo mají omezenou dostupnost a celkově se obecně uznává pro jejich estetickou hodnotu. Kromě toho jsou obecně sběratelská vozidla poháněna mnohem méně často než naše standardní ojetá vozidla. Nakonec sběratelská a předváděcí auta časem neodepisují, ale ve skutečnosti nejčastěji oceňují hodnotu. Sběratelské auto je tedy skutečně sběratelským předmětem.

Vzhledem k této široké definici, můžete vysvětlit, jak Cincinnati Insurance přizpůsobuje pokrytí tak, aby vyhovovalo potřebám sběratelů?

Matt: Pro sběratele automobilů v hodnotě 500 000 USD a více nabízíme pokrytí Capstone Collector v rámci našich zásad vnitrozemské námořní dopravy. Může to být jediné auto s touto hodnotou nebo kolekce automobilů. V rámci tohoto typu politiky máme zahrnuto několik sbírek v hodnotě několika milionů dolarů, které také používáme k pokrytí uměleckých sbírek a dalších vysoce hodnotných aktiv. Tento produkt jsme vyvinuli tak, aby vyhovoval potřebám a charakteristikám tohoto typu kolekce a cena to odráží. Například čím více aut v kolekci, tím větší kredit pojistník obdrží. Poskytneme také úvěr na speciální garáže a občasnou jízdu. Pojistná částka, i když odráží vysokou hodnotu těchto automobilů, je obecně nižší než při použití tradiční automobilové politiky.

U sběratelských vozů v hodnotě nižší než 500 000 $ nabízíme krytí v rámci naší tradiční politiky soukromých automobilů, aby bylo možné sběratelské pohodlí kombinovat se standardním vozem.

Můžete se podělit o to, jak Cincinnati spolupracuje se sběrateli na stanovení pojistné hodnoty?

Matt: Spolupracujeme s pojištěnými, abychom se dohodli na hodnotách aktiv, pomocí nezávislých třetích stran, prodejního dokladu nebo ocenění. To se liší od uvedené hodnoty, která odráží skutečnou peněžní hodnotu aktiva za určité časové období. Sběratelé dávají přednost klidu vědomí, že dostanou přesnou hodnotu, kterou umístili na své auto v době, kdy jej pojistili, spíše než peněžní hodnotu v době reklamace, zejména pokud dojde k úplné ztrátě.

Jak jsou sběratelské předměty často oceňovány, jak se vypořádáte s oceněním při pojištění sběratelského vozu a jak to ovlivní dohodnutou hodnotu?

Mike: U sběratelských automobilů, které jsou pojištěny jako rozšíření pojištění osobních automobilů, nastavíme dohodnutou hodnotu a provedeme úpravy pro zhodnocení při obnově. S pokrytím Capstone Collector však pokrýváme až 150% dohodnuté částky, pokud trh určí, že auto má ve skutečnosti vyšší hodnotu, než pokryjeme.

Například pokud je auto, které je součástí sbírky uvedené v pojistce Capstone Collector, pojištěno na 100 000 $ a v době ztráty se ukáže, že má skutečnou hodnotu 150 000 $, zaplatíme pojištěnému 150 000 $ za ztrátu. . To je obrovská výhoda pro pojistníky, kteří oceňují aktiva, protože sběratelé nemusí vždy vědět o výkyvech trhu, aby upravili své krytí.

Je třeba si uvědomit nějaké další rozdíly mezi pokrytím Capstone Collector a tradičními agenty automatického pokrytí?

Mike: Důležitým rozdílem mezi politikou osobních automobilů a politikou sběratelů je to, že s politikou sběratelů Cincinnati pokryje klesající hodnotu. Pokud je pojistník při nehodě, sběratelské auto již nemusí být považováno za stav mincovny a ztráta hodnoty není pokryta běžnou pojistkou pro automobily. Naše pokrytí Capstone Collector vstupuje a plně odškodňuje naše pojištěné za takovou ztrátu hodnoty.

Má Cincinnati v týmu speciální sběratele automobilů, kteří vám pomohou s upisováním?

Matt: Všichni naši pojistitelé jsou vyškoleni v tom, aby zajistili, že auta budou sběratelská, a Mike a já jsme vždy k dispozici, abychom také pomohli s těmito dodávkami. Máme velké štěstí, že jsme zkušeným automobilovým nadšencem a mechanikem Jonem Winstelem jako specialistou na hodnocení kontaktních a sběrných vozidel pro naše oddělení osobních linek. Upisovatelům také pomáhá náš probíhající průzkum trhu, aby bylo zajištěno, že dohodnuté hodnoty budou v souladu s dnešními trhy.

Omezuje Cincinnati využití najetých kilometrů na sběratelských automobilech?

Matt: Pro naše pokrytí Capstone Collector není v zásadách žádný limit počtu kilometrů. V samotném jazyce jednoduše uvedeme „vzácné použití“, které je široké, ale pojištěným nabízí flexibilitu. Je pochopitelné, že tento typ sběratelského vozu nejezdí příliš často.

Mike: Podobně v rámci politiky krytí soukromých automobilů neexistuje sběratelské vozidlo žádné omezení počtu kilometrů, ale ve všech případech naši pojistitelé zajišťují, že se jedná o skutečně přehnané vozidlo a žádný řidič doma se nebude spoléhat na sběratelské auto. potřeby.

Je v případě nehody krytí pro renovaci, opravu nebo dokonce náhradní díly?

Mike: Zásady sběratelské společnosti Capstone uznávají, že některá vylepšení, díky nimž je vůz opakovaně použitelný, nevracejí jeho původní tržní hodnotu. Jedná se opět o pojištěnou sníženou hodnotu, která pojištěnému poskytne finanční náhradu za ztracenou hodnotu. Rovněž kryjeme náhradní díly až do výše 10 000 $ v případě náhodného poškození.

Na straně soukromého vozu nabízíme běžné náklady na opravy, které provádíme pro vaše standardní auto. U náhradních dílů nabízíme také dalších 1 000 $.

Jaké typy krytí jsou k dispozici pro nově zakoupené přírůstky v pojištěné sbírce?

Matt: S pokrytím Capstone Collector poskytujeme úplné pokrytí kupní ceny až 90 dní po akvizici. To nabízí pohodlí pro sběratele nakupující v zahraničí s dlouhými dodávkami, stejně jako víkendové nákupy, když nejsou otevřené kanceláře agentur.

Mike: Podle politiky soukromých automobilů má sběratel 15denní pokrytí, které bude sladěno s pokrytím na jiných soukromých vozidlech pro kompy a kolize. Pokud sběratel požaduje pokrytí klesající hodnoty na sběratelském předmětu, je důležité co nejdříve promluvit s agentem.

Existují nějaké další služby, které poskytujete pojistníkům?

Mike: Silniční asistence je k dispozici u všech našich automatizovaných zásad. S podporou Capstone Collector je k dispozici až 125 mil od garáže a je k dispozici 24/7. Svým pojištěncům nabízíme aplikaci podobnou Uberu, která umožňuje přímý kontakt s naší službou a poskytuje nám klid při sledování průběhu pomoci na jejich trase. Pokud se pojištěný rozhodne kontaktovat vlastní odtahovou společnost, nabízíme náhradu nákladů na odtah až do výše 350 USD.

Jak byste popsal zážitek z Cincinnati pro agenta hledajícího ochranu sběratelských předmětů?

Matt: Jsme skutečně jednotné kontaktní místo. I když píšeme tyto sběratelské zásady pro automobily mono-line, což znamená, že nemusí být zabaleny s jinými pokrytími, lze je kombinovat s celou řadou pokrytí, které nabízíme pro domácnosti, automobily a sběratelské předměty. Viděli jsme mnoho příležitostí pro agenty, aby rozšířili své vztahy s klienty nad rámec pojištění sběratelských vozů tím, že nabízejí další pokrytí, které máme. To není možné při hledání tohoto pokrytí u specializovaných dopravců.

Ve spolupráci se zkušeným týmem v Cincinnati vám pomůžeme vybrat nejlepší pokrytí podle potřeb vašich klientů – na základě sbírek, které milují!

Stravování pro pojišťovací agenty a sběratele automobilů:

Pokrytí sběratelského vozu není pokrytím kráječem cookie a musí být přizpůsobeno jedinečným vlastnostem sběratelského vozu. Pro klid a přiměřenost krytí sběratele je zásadní, aby byla politika napsána na dohodnutou hodnotu s uznáním za zhodnocení a pokrytím za klesající hodnotu.

Seznámení se s kolekcí vašeho klienta může nabídnout skvělou příležitost k interakci s klienty ohledně životního stylu, domácností a dalších cenností, které vyžadují krytí. Ve spolupráci se společností Cincinnati je veškeré pokrytí dostupné prostřednictvím jediného kontaktu pro snadné upisování a servis.


Matthew Cluxton je ředitelem soukromých sbírek v Cincinnati Insurance CompanyMatthew Cluxton je ředitelem soukromých sbírek v Cincinnati Insurance Company. Před příchodem do Cincinnati v roce 2016 strávil Matthew 9 let v AXA Art Insurance, která je nyní součástí AXA XL, kde dohlížel na upisování a rozvoj specializovaného obchodu s výtvarným uměním a sběratelskými předměty. Matthew Cluxton na LinkedIn


Michael Salerno je produktovým manažerem osobních linek v Cincinnati Insurance CompanyMichael Salerno je produktovým manažerem pro osobní linky v Cincinnati Insurance Company. Michael, který je zkušeným pojistným matematikem a produktovým manažerem, ve společnosti pracoval 5 let jako lídr ve vývoji a tvorbě cen deštníků a osobních automobilů. Před příchodem do Cincinnati byl Michael pojistným matematikem v Liberty Mutual. Michael Salerno na LinkedIn

Témata
Auto

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *