Kilo Vermek İçin Oruçlu Yiyeceklerin Kalorisini Hesaplama

Çalışmaya katılmayan iki ABD’li beslenme uzmanı bulgularına katılıyor.

Dallas’taki Texas Üniversitesi Güneybatı Tıp Merkezi ve klinik tıp profesörü Lona Sandon, “Kilo verme söz konusu olduğunda, bunu nasıl başarabildiğiniz önemli değil, kalori alımı çok önemlidir” dedi. “Yani porsiyon boyutunu yaklaşık %25 küçültmek ve aşırı yemeyi azaltmak. Daha katı kurallara ve yeme alışkanlıklarına takılmak uygun olmaz.”

Araştırmacılar, oruç tutan kişilerin genellikle yemeye başladıkları zamana göre daha az aktif olduklarını ve bunun da kilo alımının önündeki bir başka engel olabileceğini buldular.

Betts, “İnsanlar işlerini biraz bırakıyor gibi görünüyor, bu da yemek hakkında bilmek önemli” dedi. Bir süredir oruç tutuyorsanız, hayatınızda aktif olma fırsatını değerlendirmeye çalışın. “

Bunun yerine, oruç gruplarındaki azalmanın bir kısmı, araştırma sonuçlarına göre yağ yakmaya karşı kilo vermekten geldi.

St. Louis’de diyetisyen olan Connie Diekman, bu göz önüne alındığında egzersiz yapmaya ve yağ yakmaya devam etmenin kilo vermenin önemli bir parçası olarak görüldüğünü söylüyor. Louis ve Beslenme ve Diyetetik Akademisi’nin eski başkanı.

Diekman, “Egzersiz günlük aktivitelerin bir parçası olarak kalmalıdır, oruç tutmak bile ve bu bazı insanlar için bir meydan okumadır” diyor.

Diekman, hipoglisemik (düşük kan şekeri) olan, hamile olan veya tıbbi durumu olan kişilerin bir süre oruç tutmadan önce bir doktora ve diyetisyene danışması gerektiğini söyledi.

“Düzenli oruç tutmak, takip edilmesi kolay bir süreç değil” dedi. “İnsanlar olarak ihtiyaç hissettiğimizde yemeye alışkınız. Bazen ihtiyaç açlık değildir ama yine de teşvikimiz vardır.

Diekman, “Karma bir ortama sahip bir diyete geçmek, kendi kendini kontrol etmeyi, diyeti izlemeyi, aile, işyeri ve yaşam ortamında çalışma şeklini değiştirmeyi ve besin gereksinimlerinin karşılandığından emin olmak için izlemeyi gerektirir” dedi.

Daha

ABD’deki Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerinin kilo kaybı hakkında söyleyecek çok şeyi var.

KAYNAKLAR: James Betts, PhD, profesör, elektrik, Bath Üniversitesi Beslenme, Egzersiz ve Metabolizma Merkezi, Birleşik Krallık; Lona Sandon, PhD, RDN, profesör, beslenme uzmanı, Dallas’taki Texas Üniversitesi Güneybatı Tıp Merkezi; Connie Diekman, MEd, RD, kayıtlı tıbbi yazar, St. Louis ve Beslenme ve Diyetetik Akademisi eski başkanı; Bilim Yorumlama Bilim, 16 Haziran 2021

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *