Majitel pojišťovací agentury na Floridě zatčen pro obvinění z podvodu

Majitel pojišťovací agentury na Floridě zatčen pro obvinění z podvodu

Pojišťovací agent společnosti Pensacola byl obviněn z podvodu v souvislosti s údajným schématem, aby si vzal pojistné svých zákazníků za sebe.

John Michael Thomas (51) se účastní jednání federálního soudu, kterému předsedá úřadující americký právník pro oblast severní Floridy Jason R. Coody. Federální trestní oznámení podané 12. března 2021 obviňuje Thomase z prodeje falešných pojistných smluv s platbami pojistného ve výši přibližně 4 miliony dolarů prostřednictvím jeho agentury Thomas Insurance, LLC.

Podle stížnosti Thomas údajně podváděl zákazníky od září 2013 do prosince 2020 prostřednictvím typu pojistného podvodu zvaného „převod pojistného“. Thomas vybírá pojistné od zákazníků, ale místo vytváření pojistných smluv si ponechává prostředky pro svou osobní potřebu, uvádí soudní proces. Aby skryl svou lest, Thomas údajně poskytl svým zákazníkům falešné dokumenty, které odkazovaly na neexistující pojistné smlouvy.

Thomas byl definitivně zatčen 1. dubna 2021. Zatčení bylo výsledkem společného vyšetřování mezi FBI a floridskou divizí vyšetřovacích a forenzních služeb, Bureau of Insurance Fraud.

Uvolnění z amerického právního zástupce pro severní obvod Floridy uvádí, že probíhají vyšetřovací práce zajišťující identifikaci všech údajných obětí Thomase. Úřad doporučil každému, kdo věří, že se stali obětí Thomase, aby kontaktoval místní kancelář FBI.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *