Önizleme: RACHEL TANRI | UNH sağlıklı

İsim: Rachel Goding
Telaffuz: O / O / O
Bölümler: COLSA; Gıda ve Sağlık
UNH’deki Sorumluluklar: Öğrenci / Yerleşik Asistan
UNH’de İlk Yıl: 2018

Aşı almak size nasıl hissettiriyor?

Rhode Island’dan yabancı bir öğrenci olarak okullarda Pfizer aşısı yaptırabileceğimi fark ettiğimde bayıldım! Aşılama yoluyla yeterli hayvan korumasının sağlanmasının çok önemli olduğuna inanıyorum.

Aşı yaptırmak sizin için ne ifade ediyor?

Okulda RA gibi her gün birçok öğrenciyle tanışıyorum ve yakında Müfettiş olarak gelen öğrencilerle tanışacağım, bu yüzden etrafımdakilerin güvende hissetmelerini sağlamak için üzerime düşeni yaptığımı hissediyorum.

Aşı olmakta tereddüt eden birine ne söylersiniz?

Aşı olmak sizi değil, etrafınızdaki herkesi etkileyen tek seçenek! Tüm süreç sadece 5 dakika sürer ve yayılmayı durdurmak için adımlar attığınızı bilmekten mutluluk duyarlar.

Salgın sırasında en sevdiğiniz egzersiz biçimleri nelerdir?

Birçok kez! Okula çok yakın otoyollara ve döngülere sahip olduğumuz için şanslıyız. Okula yakın olan College Woods’un yanı sıra Adam’s Point ve Wagon Hill’i tam olarak destekleyemem. Ayrıca Hamel Rec Center’da çalışıyorum.

Salgın sırasında sağlığınızı nasıl yönetiyorsunuz?

Her gün kendime sevdiğim şeyleri ve onların bana verdiklerini yapmak için daha fazla zaman veriyorum. Okumak, resim yapmak, podcast dinlemek ve çizim yapmak favorilerimden bazıları!

Başkalarıyla nasıl iletişim kurarsınız?

FaceTiming ile telefonda konuşmak, arkadaşlarım ve ailemle iletişim kurmamda çok yardımcı oldu. İyi bir telefonun gücünü hafife almayın!

Artık ilk aşınızı aldığınıza göre, hala umduğunuz bir sonraki şey nedir?

Birkaç hafta sonra ikinci dozumu al! Maskelerimi hala toplum içinde, diğerlerinden ve tüm güzel şeylerden uzakta takıyorum çünkü virüse yakalanma riski olduğunu biliyorum, ancak bu ekstra korumayı aldığım için mutluyum.

Vebadan kendini yorgun ve sıcak hisseden dinleyicilerimiz için cesaret verici sözleriniz var mı?

Senin için üzülüyorum ve bunun üstesinden gelebileceğimizi biliyorum! Zor bir dönem oldu ama evdeyiz. Kulağa hoş gelmesi için iş ve çalışma sınavları arasında molalar vermeye çalışın. Buna sahipsin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *