Sağlıklı Kokular

Yemeğinizi Nasıl Yapabilirsiniz?

En son ne zaman ev yemeği yediğinizi düşünün. İlk ısırığını sen aldın, onları seviyorum ama bir şey eksikti. Daha fazla lezzet ve aroma eklemek için tuza uzanmanız gerekir. Bu zaman zaman iyi olsa da, yaşam boyunca sağlıklı bir yaşam tarzı için yüksek düzeyde sodyum tuzunu korumak esastır.

Şu anda, önerilen sodyum alımı günde 2.300 miligramdan azdır ve bu yaklaşık bir çay kaşığıdır. Bu çok değil. Yiyeceklerin korunmasına yardımcı olmak için marketten satın aldığınız birçok gıdaya sodyum eklendiğini hatırlamak da önemlidir. Sonuç olarak, diyetinize tuz eklemeden gün boyunca zaten bol miktarda sodyum almış olursunuz.

Doktorunuz size sodyumu azaltmanız söylenmiş olsun ya da sadece sağlıklı kalmaya çalışıyor olun; Bugün yemeklerinizi tuz eklemeden tatlandırmanız için ipuçları ve püf noktaları vererek pişirme becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacağım!

Tuza Alternatifler:

  • Meyve suları: Tabii ki baharat veya otlar değil, ancak narenciye sosunun kullanılması herhangi bir yemeğin lezzetini artırabilir. Ömrünüzü sıcak yemeklerinize, makarna yemeklerinize veya balıklarınıza uzatmak için limon suyu kullanın. Limon suyu çok baharatlı tavuk ekler.

  • Fesleğen: Bu otların yapımı kolaydır ve güçlü kokulu nane olarak tanımlanabilir. Fesleğen tavuk, domates, salata ve kuzu eti ile iyi gider. Taze fesleğen harika bir alternatif olsa da kuru fesleğen kullanmak paradan tasarruf etmenin harika bir yoludur.

  • Kekik: Bu otlar sığırlar için en iyisidir. Meyve notalarına sahiptir ve derin ve zengin bir aromaya sahiptir. Bunu bifteğinize tuz yerine ekleyin.

  • Maydanoz: Otlar biber içerir ve herhangi bir öğüne hayat katabilirler. Sabahları kurumuş yumurtalarınıza tuz eklemek istiyorsanız, bunun yerine maydanoz dereotu eklemeyi deneyin!

Bakkalda bulabileceğiniz ve sodyum alımını artırmayacak birçok ot ve baharat var. Bir dahaki sefere yemek yediğinizde, otlar ve baharatlarla denemeler yapmayı deneyin. Sanatı keşfedin ve eğlenin! En sevdiğiniz bitki ve baharatların neler olduğunu bize söyleyin ve [email protected]’ya bir e-posta gönderin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *