Sevgili Masam | UNH sağlıklı

Bütün Gün Hoşgörülü Olmak

Günün sonunda evde çalışırken hepimizin hissettiği fiziksel yorgunlukla baş etmenin birçok yolu olsa da; Sanırım hepimiz teri canlandırmanın ve gençleştirmenin en iyi yolunun masanızda biraz hareket etmemek olduğu konusunda hemfikiriz. Açıkçası, merdivenlerden birkaç kez inip çıkmak ya da temiz hava almak için dışarı çıkmak çok önemlidir; ancak zaten bir şeyler listeniz olduğunda veya hava durumu tutarsız olduğunda bunu yapmak zordur.

Bugün, ev ödevlerimi yaparken ve evden çalışırken tekrar yola çıkmak için günde birkaç kez yaptığım favori aktivitelerimden bazılarını paylaşıyorum!

  1. Parmak izi: Hayır, sporcuların yarışmalarda yaptığı çılgın çılgınlığı kastetmiyorum. Bu, omuzlarınız geride olacak şekilde dik durduğunuz, derin nefes aldığınız ve ellerinizi ayaklarınıza ve ayak bileklerinize doğru hareket ettirirken yavaşça nefes verdiğiniz zamandır. Sırtınızda ve sırtınızda biraz daha rahat hissetmelisiniz. Bunu 20-30 saniye basılı tutun. Bunu saatte bir yapmaya ve daha uzun kalmaya çalışıyorum çünkü kan akıyor ve günün sonunda geri gelmemi engelliyor.

  1. Çevrelerden kaçınılır: Boynunuzun ve omuzlarınızın sertliğini görmek için omuzlarınızı 10-20 saniye döndürmeyi deneyin, ardından omuzlarınızı 10-20 saniye döndürün. Bunu saatte birkaç kez veya stresli olduğunuz herhangi bir zamanda yapmak kolaydır çünkü masanızdan kalkmanızı gerektirmez.

  1. Gövde kıvrımları: Bu, orta ve üst sırttaki stresi azaltmak için harikadır. Omuzlarınız geride durarak başlayın. Elleriniz yerde düz olacak şekilde ellerinizi yanlara kaldırın. Bacakları veya kalçaları hareket ettirmeden sağ bacağınızı hafifçe bükün, ortadaki gerginliği hissetmelisiniz. Ardından sola doğru katlayın. Biraz dinlenmeye başlayana kadar bunu her iki tarafta 5-10 saniye yapın.

  1. Eller başın üstünde: O çok sevdiğim biri! Parmaklarınızın birleşmesi için ellerinizi birleştirerek başlayın. Keskin bir şekilde egzersiz yapın ve kollarınızı ve ellerinizi başınızın üzerine kaldırın. Elleriniz uzanmış ve yukarı doğru uzanmış durumdayken pozisyonu 3-5 saniye tutun. Tutmayı bitirdiğinizde, yavaşça dışarı çekin ve ellerinizi aşağı indirin. Bunu sıfırlama düğmesine basmak olarak düşünmeyi seviyorum. Bu, yaşadığınızı bile bilmediğiniz sorunlarla başa çıkmanın harika bir yoludur.

Yapabileceğiniz birkaç küçük ton var, ama bunlar benim sevdiğim ve evde çalışırken ve okurken bana çok yardımcı oldular. Sağlıklı[email protected]’da en sevdiğiniz ofislerin neler olduğunu bize bildirin!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *