Sonuçlarınızı Hızlandırmak mı İstiyorsunuz? Sitenizi Başarıya Hazırlayın

İşleri basit tutmayı çok severim (iş adıma bile koydum: yemek. Kolay). Özellikle diyet, egzersiz ve yağ kaybı söz konusu olduğunda bu şekilde hissediyorum. Gün boyunca onları badanalamaktan bıktıysanız, sahip olmadığınız şeylerle boğuşuyorsanız veya “Pazartesi başlayın” ifadesi sık sık değişiyorsa, tüm danışanlarıma hayat değiştiren bir yaklaşım kullanıyorum. sonuçları desteklediği kanıtlanmıştır.

fark ettim hayat değiştiren eğlenceli sözlerle, ama bir adım atmadan, gereğinden fazla çalışacaksınız. Nöbet riskini azaltmanın en basit ve en etkili yolu listenin en altından çalışmaktır.

Yerinizin Rolü

Saklamadığınız abur cuburları düşünün. Bilirsin, “eğer olabilseydi.” Ya da salgın sırasında aldığınız serbest ağırlığı nereye koyacağınızı asla bilemeyebilirsiniz.

Bu sizi sonuçlarınıza yaklaştırıyor mu yoksa uzaklaştırıyor mu?

Evde sizi cezbeden yiyecekleri ortadan kaldırdığınızda ve bunları amacınıza uygun olanlarla değiştirdiğinizde, başarı şansınız daha yüksektir. Aynı şey egzersiz için de geçerli. Aletleriniz arka kabine girerse, bunları nasıl kullanabilirsiniz?

Yaratılış, insan eylemlerini yapan görünmez eldir.

Yazar ve kültür tarihçisi James Clear’dan gelen bu gerçek, hemen %100. İnsanlar en iyi alışkanlıklarının karşılıklı cesaretlendirme, isteklilik ve çalışkanlığa dayandığına inanma eğilimindedir, oysa aslında size para kazanmanız için en büyük fırsatı veren çevrenizdir. Clear, “Başarı şansınızı artırmak istiyorsanız, sonuçlarınızı engellemek yerine hızlandıran bir ortamda çalışmalısınız” diyor.

Doğanın sizi nasıl etkilediğine dair örnekler:

 • Telefonunuz masanızın hemen yanında, bu yüzden Instagram’ı istediğinizden daha sık kontrol ediyorsunuz.
 • Alışverişe gitmek için zaman ayırmadın, bu yüzden bu gece bir araya gelmek gibi görünüyor
 • Çalıştığınız oda saçmalıklarla dolu, bu da yoga yapacak yer bulmayı zorlaştırıyor.
 • Büyük bir yemek masası kullanıyorsunuz ve ihtiyacınız olandan daha fazla yiyecekle dolduruyorsunuz.
 • Dondurmayı buzdolabında saklayıp çok stresli bir günün ardından yiyorsunuz.

Konumunuzu Değiştirin, Yaşadığınız Yeri Değiştirin

Doğa, hedeflerinize ulaşmada büyük bir yardımcıdır. Oturup seyretmekle (dondurmayı buzdolabından çıkarın ki yapması zor olsun) değil, aynı zamanda bilinçsiz bir zihniyetle de izleyin.

Çevrenizi değiştirerek, bilinçaltınız daha iyisini yapmanıza yardımcı olacak kalıpları ve fikirleri benimsemeye başlar. Diyelim ki gidip çantanız gibi kurabiyeleri, simitleri, kekleri, tohumları yıkadınız ve yerine taze ve pişmiş meyve tabakları koydunuz. Etrafınızdaki yiyecekler, hissetme şeklinizi değiştirmeye başlar.

Alternatif olarak, dolabınızda abur cubur karışımı varsa, bu tür yiyecekleri yiyip yemediğinizi kendiniz test edebilirsiniz. Ayrıca zayıf bir insan olduğunuza veya her zaman arzulara sahip olmak istediğinize inanabilirsiniz. Bilginize, buradaki birkaç inancınıza bakmak isteyebilirsiniz.

Tersine, taze meyveniz varsa (gözle), vücudunuza fayda sağlayan gerçek yiyecekleri yemeyi seven biri olduğunuza inanmaya başlayabilirsiniz. Temiz havayı hissetmek için dışarı çıkmayı seven biri. Kolayca yoluna girebilen ve hedeflerini bozabilen biri.

Kolayca Sağlıklı Seçimler Yapın

Massachusetts Genel Hastanesi doktoru Anne Thorndike, çevrenin hastanesinde insanların yemek yeme şeklini etkileyip etkilemediğini merak ediyordu, bu yüzden o ve ekibi, “iyi mimari” dedikleri şeyi adlandırmak için çaba sarf ettiler. Uygulamada, ön tarafa su ve diğer sağlıklı içecekleri yapmak için buzdolapları tasarlarken, ön tarafa kabartma tozu gibi küçük seçenekler yerleştirdi. Ayrıca bakkalın yanındaki restorana beş adet normal şişelenmiş su sepeti ekledi.

Üç aylık bir reklamın ardından soda alımlarının %11,4 düştüğünü ve şişe su satışlarının %25,8 arttığını kaydetti. Ve bu, bazı dış etkiler veya tetikleyiciler olmadan değildi. Sadece başka bir yere gitmeyi seçtikleri yere taşınarak, insanlar sağlıksız yaklaşımdan daha sık seçtiler.

Başarı için Kişisel Gelişim İpuçları

Günlük hayatımız aynı alışkanlıkların birçoğundan oluşur: Kalk, dişlerini fırçala, meyveli yoğurt ve bir bardak OJ alın – ya da kahvaltı yapmayın ve çalışmaya başladığınızda kendinize az yağlı şeker kamışı yapın. Uygulamalarınızı (ve yemek tercihlerinizi) değiştirmek mi istiyorsunuz? Konumunuzu değiştirmeniz gerekiyor.

 1. İstediğinizi Kolaylaştırın. Bir şeyi yapmak kolaysa, çok az direnç (ve erteleme) vardır. Hiç sahip olmadığınız bir egzersiz programı, duruşunuzu doğru kurduğunuzda çok etkili olacaktır. Masanızın yanına dambıl koyun ve her uyandığınızda bukleler yapın. Veya ayakkabılarınızı ön kapıya koyun, böylece kayışları bağlayabilir ve onları gördüğünüzde yürüyebilirsiniz.
 2. Yapmak İstemediğiniz Şeyi Zor Yapın. Beyniniz ince, tuzlu, kuru, yağlı, tatlı, sağlıksız (belki de yüksek enerjili ve çok değiştirilmiş) yiyecekler olduğunu biliyorsa, onları yiyin. Bunu yemekte ısrar ediyorsun. Öyleyse neden onlarla her gün bütün gün pratik yapmaya çalışmıyorsunuz? Onları evden çıkarın. Ya da daha iyisi, onlara biraz özel zaman ve özellikle biraz daha fazla zaman ayırın.
 3. Diğer Seçenekleri Kaldırın. Zihinsel yorgunluk, bir kişinin karar verme yeteneği etrafında zihinde çok önemli bir faktördür. Ne kadar çok karar verirseniz, beyniniz o kadar az duyarlı hale gelir ve seçimleriniz o kadar az olasıdır. Ve televizyonun önünde koşmaya veya kiralamaya karar vermeniz gerektiğinde ‘hiçbir şey yapma’ tavrınızı ifade ediyor. Öğle yemeği için çok geç olmadan veya günlük rutininizin sabahları gitmesi için gereksiz kararları ortadan kaldırın.
 4. Alışkanlıklarınızı Durdurun. Değersiz alışkanlıklarınızı düşünün: kahve içmek, ayakkabılarınızı çıkarmak, televizyon izlemek vb. Beyniniz bunu yapmayı hatırlayarak iyi çalışır ve mevcut alışkanlıkların üzerine yeni alışkanlıklar inşa ederek ortamınızı çalışmaya hazırlamanın en iyi yollarından biridir. Her sabah beş dakikalık bir meditasyon seansı yapmayı seçebilirsiniz. Ya da günün sonunda ayakkabılarınızı çıkararak spor kıyafetlerinizi değiştiriyorsunuz. Ya da boş zamanlarınızda bir tahta yaparsınız.
 5. Kendinizi benzer düşünen insanlarla kuşatın. Araştırmalar çevremizdeki insanların davranışlarını yansıttığımızı gösteriyor. Bu, çalışanlarınızın destekleyici, destekleyici ve hepsinden önemlisi size zarar vermemeleri, kötü davranmamaları veya sizi mahvetmemeleri için önemli olduğu anlamına gelir. En çok takıldığın beş kişiden birisin, bu yüzden akranlarının hayal kırıklığını, umutsuzluğunu veya başarısızlığını küçümseme. Tim Ferriss’in dediği gibi, “Biri sizi cesaretlendirmezse, sizi küçük düşürür.”

Sonuçlarınızı Çalıştırmaya Hazır mısınız?

Çevrenizin seçimlerinizi, eylemlerinizi ve tutumlarınızı etkilediği gerçeğini görmezden gelemezsiniz. Sonuçlarınızı hızlandırmak istiyorsanız – yağ kaybetmek, formunuzu korumak veya ertelemeyi önlemek istiyorsanız, mücadele etmek yerine hedeflerinizi destekleyen bir ortam yaratmak için şu adımları izleyin:

 1. İstediğinizi Kolaylaştırın
 2. Zor Yapmak İstemediğiniz Şeyi Yapın
 3. Diğer Seçenekleri Kaldır
 4. Alışkanlıklarınızı Durdurun
 5. Kendinizi benzer düşünen insanlarla kuşatın

Ortamınızın daha iyi çalışmasını sağlayacak araçlara sahip misiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaş.

Primal Mutfak Ketçap

yazar hakkında

Erin Power, Primal Health Coach Institute’un Koçluk ve Müfredat Direktörüdür. Ayrıca sağlık eğitimi, diyet yoluyla müşterilerinin vücutlarıyla sevgi dolu ve güvenilir bir ilişki kurmalarına yardımcı olurken aynı zamanda elektriksel sağlıklarını geri kazanmalarına, böylece yağ kaybetmelerine ve enerji kazanmalarına yardımcı olur. Basit.

Sağlıklı ve aktif bir ilginiz varsa ve müşterileri için her gün Erin gibi insanlara yardım etme arzunuz varsa, kendiniz bir tıp uzmanı olmayı düşünün. PHCI kurucusu Mark Sisson tarafından düzenlenen özel bir oturumda altı ay veya daha kısa sürede bir sağlık eğitimi işletmesi kurmak için üç basit adımı öğrenin.

Tüm yorumlarınıza bir avatar eklemek istiyorsanız buraya tıklayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *