Starosta San Jose znovu zavádí návrh povinného pojištění zbraní

Starosta San Jose znovu zavádí návrh povinného pojištění zbraní

Starosta San Jose v Kalifornii znovu zavedl svůj návrh požadovat pojištění majitele zbraně a roční náklady na zbraň.

Během nedávné vzpomínkové bohoslužby, která se konala 26. května 2021 za oběti incidentu při střelbě z Údolí dopravy v Santa Clara, starosta Sam Liccardo uvedl, že bude prosazovat právní předpisy, které dříve navrhoval a které dále upraví vlastnictví zbraní.

“Se souhlasem představenstva se San Jose stane prvním městem ve Spojených státech, které bude požadovat, aby každý vlastník zbraně měl pojištění odpovědnosti za své střelné zbraně.” Zadruhé, San Jose bude prvním městem v USA, které bude požadovat od vlastníků zbraní, aby zaplatili poplatek za odškodnění daňových poplatníků za veřejné náklady v reakci na násilí se zbraněmi, “uvedl Liccardo.

Liccardo nejprve navrhl myšlenku požadovat pojištění zbraní po předchozím incidentu střelby v roce 2019 během festivalu Gilroy Garlic, který měl za následek smrt tří lidí. Pro srovnání, incident střelby VTA z roku 2021 měl za následek smrt 10 lidí – včetně střelce střelbou, kterou si sám způsobil – a stal se tak nejsmrtelnější hromadnou střelbou v historii oblasti San Francisco Bay Area.

Starosta poskytl ujištění, že pojištění bude pro některé majitele zbraní „malé až žádné dodatečné náklady“, protože je již mají v rámci pojistné smlouvy svého majitele.

“A tímto způsobem můžeme zajistit, aby oběti byly odškodněny tam, kde dojde k pojistitelné události.” A samozřejmě nám pojišťovny pomohou zajistit bezpečnější vlastnictví zbraní, “řekl Liccardo.

KPIX 5 uvádí, že kromě plánů vyžadovat pojištění odpovědnosti za střelné zbraně uspořádal Liccardo setkání s týmem odborníků, aby zjistil, kolik by stálo daňové poplatníky zavedení ročních nákladů na zbraně.

“Jsme si vědomi, jak stanoví druhý dodatek, že nebudeme účtovat příliš vysoký poplatek, který se stane překážkou vlastnictví.” Chtěli jsme poplatek, který by daňovým poplatníkům nahradil náklady na vše, od pohotovostních služeb až po reakci policie, “uvedl starosta.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *