Terapinin Avantajları | UNH sağlıklı

Terapi Herkese Nasıl Yarar Sağlar?

Uzun bir süre, tıbbi sağlık ve tıbbi bakım, ana engellerden biri gibi görünüyordu. Konuşmanıza gerek olmayan bir şey ve bunu yaparsanız insanlar yargılanabilir veya ayrımcılığa uğrayabilir. Zamanla, birçok kar amacı gütmeyen kuruluş ve etik kuruluş, toplumsal huzursuzluğun alevlerini körükledi. Salgının başlangıcından bu yana ruh sağlığını tartışmak daha kolay ve “getirip” yardım istemek daha iyi gibi görünüyor. Sanırım hepimiz bir şekilde savaştığımızı anlamaya başladık. Ve bu iyi.

Geçen yıl, stresle başa çıkmak ve zihinsel sağlığı iyileştirmek için her türlü beceri ve stratejiyi sundum. Ama tıbbi tedaviyle ilgili her şeyden kaçınırım. Bu yüzden bugün, psikiyatrik tedavi görmenin en iyi faydalarından bazılarını paylaşıyorum.

Artıları:

  • İletişim becerilerini geliştirmeye yardımcı olur

  • Güçlü kalmanıza yardımcı olur

  • İyi kararlar vermeyi öğrenin

  • Soruna çözümler oluşturun

  • İlişkileri ve bencilliği değiştirin

Birçok faydalı kaynak var, ancak bunlar çok faydalı. Uzun yıllardır hastaneye gittiğim için bunlarla konuşabiliyorum. Benim için destek, sağlığımla mücadele ederken zor zamanlara dayanmama yardımcı olan bir şeydir. Sağlığım yerindeyken çok yüksek kalmama yardımcı olan bir şey. Evet, doğru duydunuz. Gerçekten “sorunlu” olmama rağmen hala hastaneye gidiyorum. Çünkü burası hala kendim hakkında bilgi edinebileceğim, sağlığımı nasıl ifade edeceğimi öğrenebileceğim ve başkalarıyla nasıl etkili iletişim kuracağımı öğrenebileceğim bir yer. Ayrıca, küçük çatışmaları bile dahili olarak çözme ve günlük hayal kırıklıklarını ortaya çıkarma fırsatına sahip olabilirim.

Terapi güçlü bir araç olabilir. Ve hangi nedenle giderseniz gidin, kendinizi herkese haklı göstermek zorunda değilsiniz. Daha fazla bilgi için (603) 862-2090 numaralı telefondan PACS’ye gidin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *