Yaz Seyahat İpuçları | UNH sağlıklı

Güvende olmak ve yazın tadını çıkarmak için

Daha fazla insan aşı aldıkça ve kısıtlamalar arttıkça; birçok insan virüsün etkilerini hissediyor. Bir yerde olabilmek ve eğlenebilmek için bir hafta (ya da birkaç günlüğüne) evden çıkma hevesi. İster uçağa binip ülkenin diğer ucuna geçmek, ister hafta sonları arabanızı toplayıp dağlara çıkmak; Sanırım hepimiz virüsün başka bir yöne doğru hareket ettiğini hissediyoruz.

Artık yaza girdiğimize göre, muhtemelen yaz seyahat planları yaparak bu tutkuyu değiştiriyorsunuzdur! Yaptığınız şey buysa, akılda tutulması gereken birkaç şey var. İşte sizi güvende tutmak ve kaçış zamanınızın tadını çıkarmak için bazı harika ipuçlarının bir listesi.

  • Aşı! İster içeride ister dışarıda seyahat edin, bir aşı veya yanlış bir COVID-19 testi kanıtı göstermeye hazır olun. Eğer aşılanmadıysanız, test için kendinize 72 saat önceden verin. Eğer aşı olduysanız, kartınızı indirin ve yıkayın. Bu şekilde bir tür depolama alanınız olacak ve orijinali kaybetme konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

  • Uyku alanınızı düşünün! COVID-19 enfeksiyonu kapmaktan veya çok yakın olmaktan kaçının; bulunduğunuz yer hakkında meditasyon yaparak kendinizi izole etmekten kaçının. Ucuz bir otel yerine AirBNB veya Vrbo’da kalın. Sadece sürmek yerine; araba veya bisiklet kiralayın.

  • Git dışarı! Açık havayı tatiliniz için bir yer haline getirerek kalabalık yerlerden kaçının. Şehri ayarlayın ve ulusal veya kırsal parklara gidin.

  • Maskeyi el dezenfektanı ile saklayın! Şehrinizde çok sayıda COVID-19 protokolü bulunmasa da, hedefinizde çok sayıda COVID-19 protokolü olabilir. Kurallarına uyarak topluluğa saygı göstermeye çalışın.

Yazabileceğim daha pek çok ipucu var ama en önemlisi esnek olmak! Vebanın bitmediğini ve her gün bir şeylerin değiştiğini unutmayın. Herhangi bir yere gitmeye karar vermeden önce planlarken ve araştırma yaparken esnek olun. Şimdi dışarı çıkın ve güvenliğinizin tadını çıkarın!

İyi yolculuklar!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *