Zpráva – Jak příznivé ceny ovlivnily růst pojistného v prvním čtvrtletí?

Zpráva - Jak příznivé ceny ovlivnily růst pojistného v prvním čtvrtletí?

Pozitivní hybnost cen vedla v prvním čtvrtletí roku 2021 k růstu pojistného v globálním zajišťovacím sektoru, podle nové zprávy Willis Re.

Společnost sledovala výkon 17 největších světových zajistitelů s významnými obchodními liniemi nebo zajišťovacími operacemi během prvního čtvrtletí a zjistila, že většina společností dosáhla během čtvrtletí „smysluplného růstu pojistného“ díky příznivé cenové dynamice.

Přečtěte si více: Willis Re jmenován novým vedoucím zdravotnické praxe

“Trvalá úroková sazba pro obchodní a zajišťovací odvětví komerčního pojištění vede k silnému růstu pojistného u řady společností, které sledujeme,” uvedl Willis ve zprávě. “Pozoruhodné příklady zahrnují meziroční čtvrtletní růst čistého předepsaného pojistného ve výši 14% u Hannover Re a Zurich a téměř 10% růst u AIG a Chubb.”

Přestože Willis připustil určité snížení sazeb pro určité oblasti podnikání a zeměpisné oblasti, poznamenal, že řídící tým je „přesvědčen, že ceny zajištění a komerčního pojištění zůstanou ziskové po zbytek roku 2021 a do roku 2022.“

Willis také dodal, že řídící tým také není „příliš znepokojen“ inflací, přičemž zastává názor, že – inflační trendy se významně nezměnily, rozdíl mezi zvýšením celkové sazby a inflací ztráty nákladů zůstává významný a konzervativní přístup k objednávání má historicky poskytl nárazník.

„I když je inflace jistě hrozbou pro neživotní obchodní modely, poznamenáváme také, že podstatný růst inflace musí být doprovázen také normalizací úrokových sazeb,“ uvedl Willis.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *